Pfizer peatas artriidiravimi Celebrex reklaamimise

20. detsember 2004, 10:40

Ravimitootja Pfizer peatas artriidiravimi Celebrex reklaamimise, kuna USA toidu- ja ravimiamet uurib andmeid, mis seovad ravimi kõrgendatud infarktiriskiga.

USA toidu- ja ravimiamet (FDA) palus reede õhtul ravimitootjal peatada Celebrexi reklaamikampaania ning ettevõte nõustus seda tegema, ütles ravimiameti pressiesindaja Kathleen Quinn. Celebrexi reklaamiti USAs nii televisioonis kui trükimeedias, tänu millele oli ravimi müügikäive eelmisel aastal ligi kaks miljardit dollarit, vahendas Eesti Päevaleht Online infoagentuuri Reuters.

FDA töötab koos Pfizeriga, et panna arstide tarvis kokku vajalik informatsioon uute leidude kohta Celebrexi osas.

Pfizeri juhatuse esimees Hank McKinnell ütles pühapäeval, et arstid peavad olema teadlikud riskidest, mida Celebrexi kasutamine patsientidele kaasa toob, kuid ettevõte ei kavatse ravimit turult tagasi võtta.

?Me jätame ravimi turule, kuna see on vajalik arstim paljudele, paljudele inimestele,? ütles ta. ?Arstid peavad olema teadlikud kõikidest riskidest ja eriti sellest uuest informatsioonist.

Pfizer teatas reedel, et Celebrex kahekordistab infarktiriski. 30. septembril võttis teine ravimitootja Merck samadel põhjustel turult tagasi artriidiravimi Vioxx.

Celebrex on saadaval ka Eesti apteekides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing