Kohus leidis, et Kivistiku koondamine oli algusest peale ebaseaduslik. Kuna maksu- ja tolliamet seda ka tunnistas, ei kahjustanud ametist vabastamine kohtu hinnangul Kivistiku mainet.
Kivistik ütles kohtus, et maksu- ja tolliameti juhi Aivar Rehe eesmärgiks oli temast kui oma tööd kohusetundlikult teinud ametnikust vabaneda. Maksuameti ja tolliameti ühendamisel tekkis küll uusi samaväärseid töökohti, kuid Kivistikule neid pärast koondamist ei pakutud. Koondamine avalikkusele segastel asjaoludel kahjustas Kivistiku väitel tema mainet ja vähendas võimalusi varasemaga samas suurusjärgus palka teenida.
Mullu veebruaris tunnistas maksuameti peadirektori kohalt kõrvaldatud Aivar Sõerd, et Vahur Kivistiku vabastamist maksuametist nõudis maksude maksmist vältinud rahandusminister Tõnis Palts. Kivistik juhtis Paltsu ja tema firmade suhtes algatatud maksuuurimisi.
Vahur Kivistik ütles, et peab kohtuskäiku igati tulemuslikuks.
?Minu jaoks on see teema ennast ammendanud põhjusel, et enda hingerahu on tükk maad olulisem kui küüraka parandamine,? lisas Kivistik.
Maksuameti peadirektor Aivar Rehe ütles, et Kivistik tuli koondada järelevalveliini ümberkorraldamiseks. ?Muudatuste tegemine oli vältimatu ning kiire, kuna just selles liinis oli maksuamet tugeva avalikkuse ja partnerite kriitika osaliseks saanud,? ütles Rehe.
Lisaks Vahur Kivistikule vaidlustasid maksuametist koondamise ka Tallinna juriidiliste isikute maksuameti (TJIMA) direktori asetäitja Helmut Paabo, TJIMA revisjoniosakonna juhataja kohusetäitja Harri Reimand, Lääne-Viru maksuameti juht Tiit Hallikma ja Madis Mahlapuu maksupettuste uurimise keskusest (MUK). Need kohtuvaidlused pole veel lõppenud.
Maksuameti peadirektori Aivar Sõerdi ennistas kohus tööle ja mõistis tema kasuks välja ligi 400 000 krooni.
Seotud lood
Tänapäeval ei räägita videokaameratest enam ainult objektide turvalisuse tagamise kontekstis. Tehnoloogia kiire areng on muutnud videovalve lahendused mitmekülgseteks tööriistadeks, mis pakuvad palju enamat kui pelgalt valvet.