Sel aastal kasvab keskmine pension 2543 kroonini kuus, kuid pensionäride arvates on see ebapiisav, kirjutab Postimees.
«Seda on vähe,» leidis Eesti pensionäride ühenduse esimees Sven Pärn. «Kui koos elavad pensionärid elavad selle rahaga ära, siis üksik pensionär ei ela.»
Üheks ebaõigluse põhjuseks peavad pensionärid praegust pensioniindeksit. Kuigi pensionikassa laekumised kasvasid mullu 10,4 protsendi võrra, vähendas vaid kolmeprotsendiline inflatsioon pensioniindeksi 6,7 protsendini ehk nii palju kasvavad ka aprillist pensionid, kui valitsus pensioniindeksi täna heaks kiidab.
Sotsiaalkindlustusameti peadirektori asetäitja Indrek Kressa sõnul ulatus mullu pensioniindeks 6,3 protsendini ehk üle mitme aasta tänavu indeks ja sellest tulenev pensionide kasv kiireneb.
Lisaks indekseerimisest tulenevale aprilli alguse pensionitõusule tõusevad pensionid erakorraliselt ligi saja krooni võrra juulist.
Kuna 25 000 pensionäri protestiallkirjad pole pensionipoliitikasse muutusi toonud, siis käivitas Eesti Pensionäride Ühendus uue allkirjade kogumise eesmärgiga suurendada allkirjade arvu saja tuhandeni.
«Taotleme indekseerimist sotsiaalmaksu laekumise alusel, pensionikassa mitmemiljardilise ülejäägi väljamaksmist pensionäridele ning kogu 20-protsendilise sotsiaalmaksuosa suunamist pensionideks,» loetles Pärn pensionäride nõudmisi.
Seotud lood
Balti põllumajandus astub uude ajastusse, pakkudes investoritele erakordset võimalust. Läti suurim põllumajandusühistu
LATRAPS, mis on tuntud kui piirkonna juhtiv teraviljaeksportija, on avanud oma esimese avaliku võlakirjade pakkumise. Eesmärgiks on koguda 8 miljonit eurot, et rahastada Põhja-Euroopa suurima hernevalgu isolaadi tootmisüksuse – ASNS Ingredient – rajamist Lätis.