Ülo Toomsalu • 1. aprill 2005 kell 5:46

PM: Enamik riigi äriühinguid hilines palkade avalikustamisega

Paljud riigiosalusega äriühinguid ja sihtasutused polnud juhtkonna mullused palgaandmeid oma ministeeriumidele veel eilseks saatnud.

Eilse tööpäeva lõpuks võis ministeeriumide kodulehekülgedelt leida vaid mõne üksiku riigi äriühingu juhtkonna palgaandmed, ehkki seaduse järgi oleks äriühingud ja sihtasutused pidanud tegema seda juba 25. märtsil, kirjutab Postimees.

Erinevate ministeeriumide pressiesindajate sõnul ei olnud äriühingud sellest kohustusest ilmselt teadlikud, sest selline nõue oli esmakordne. Kuid näiteks AS Sakala Keskus ja Eesti Vanglatööstus esitasid pressiesindajate sõnul oma andmed täpselt ettenähtud päeval.

Eilseks avalikustatud palkade järgi otsustades teenis eelmisel aastal enim ASi Werol juhatuse esimees Erki Aavik, kelle töötasu suuruseks koos lisatasudega oli 1,15 miljonit krooni, mis kuupalgana on 96 163 krooni.

Varem ajakirjanduses avaldatud andmete põhjal võib eeldada, et nii Eesti Energia kui ka Tallinna Sadama juhtkond teenis mullu vähemalt sama palju.

«Loodame õhtuks ka ülejäänud kahe äriühingu andmed saada,» ütles eile põllumajandusministeeriumi pressiesindaja Iris Saluri, kelle sõnul pidid nende ministeeriumile esitama andmed neli aktsiaseltsi ja üks sihtasutus.

Majandusministeeriumi avalike suhete juhi Inga Jagomäe sõnul lubasid suuremad riigi aktsiaseltsid oma andmed alles 1. aprilliks saata. «Andsime neile selle viimaseks tähtajaks,» ütles ta.

«Me saadame palgaandmed homseks ministeeriumile. Enne ei hakka andmeid avalikustama,» märkis Eesti Energia pressiesindaja Helen Sabrak.

Ka rahandusministeerium teatas, et äriühingute palgaandmed õnnestub üles riputada alles 1. aprillil.

Palkade avalikustamise kohustust täitsidki kõige kiiremini ministeeriumid. Eile õhtuks olid oma palgaandmed avaldanud pooled ministeeriumid.

Hetkel kuum