Ülo Toomsalu • 25. oktoober 2005 kell 5:54

PM: Ideeportaal kutsub noori üles uusi mõtteid otsima

Kolm noormeest panid internetti ideedepanga, mille abil loodavad ärgitada noori ideid genereerima, mida sobivusel ka ettevõtluses käiku lasta.

Interneti ideedepank Innopia on tegijate sõnul mõeldud keskkooliõpilastele ja ülikoolide esimeste kursuste tudengitele, et ärgitada neid loovalt mõtlema ja oma ideid teistega jagama. Teostatavad ideed lubavad noormehed aidata riskikapitalifirmade abil ka ellu viia, kirjutab Postimees.

«Idee sai alguse Hongkongist, kus pool aastat õppisin,» sõnas projekti vaimne isa, Helsingi majandusülikooli rahvusvahelise majanduse magistrant Eero Elenurm. «Seal toimisid loovmõtlemise seminarid väga hästi ja mõtlesin, et miks mitte seda Eestis teha.»

Projekti veab Elenurm koos kahe sõbra, hiljuti Tartu Ülikooli majandusteaduskonna lõpetanud Kaspar Kooviga, kes on Innopia projektijuht, ja Tartu Ülikooli farmaatsiatudengi Eero-Jaak Vaitmaaga.

Sel nädalal on noormeestel plaanis korraldada seminar Tallinnas, Tartus ja Pärnus, kus esmalt tutvustatakse õppuritele mitmeid loovmõtlemise tehnikaid, näiteks ajurünnak suvaliste sõnade abil.

Seminaril tekkivad ideed pannakse aadressil www.innopia.org. Sealt võib mõttevälgatusi kogu maailmast vaadata ja neid täiendada. «Kahest suhteliselt rumalast ideest võib vabalt juba ühe väga targa saada,» selgitas Elenurm.

Teostamist väärivaid mõtteid plaanivad noormehed algajatel tegijatel aidata ka ellu viia. «Meil on olnud juba läbirääkimisi paari riskikapitalifirmaga, kes on huvitatud,» sõnas Elenurm.

Hetkel kuum