Ülo Toomsalu • 27. oktoober 2005 kell 6:20

PM: Admiraliteedi basseini äärde kerkib üle poole tuhande uue korteri

Admiraliteedi basseini ääres asuva maatüki ostnud erafirma tahab sinna tuleval aastal hakata ehitama maju, mille allkorrustel ärid ja ülakorrustel korterid.

Kokku näeb linnaplaneerimise ametilt heakskiidu saanud ala eskiislahendus ette kümne uue hoone rajamist. Ala hoonestava Admiraliteedi Arenduse ASi juhataja Ivar Lindpere sõnul kulub majade ehitamiseks umbes kolm aastat ja vähemalt 1,5 miljardit krooni, kirjutab Postimees.

«Hoonete esimesel korrusel asuksid ärid ja söögikohad, teisel korrusel bürood ning spordi- ja vaba aja ruumid, kolmandast korrusest ülespool aga korterid,» lausus Lindpere. «Et poleks nii, et kui büroode uksed kinni pannakse, sureb piirkond välja.»

Lindpere ütles, et majad oleksid kuni kuuekorruselised ja kortereid oleks neis kokku 500-600. Ta lisas, et ala eskiislahendus läheb kesklinna valitsusse avalikule arutamisele ja kui suuremaid vaidlusi ette ei tule, võib detailplaneering olla kevadeks heaks kiidetud ning 2006. aasta lõpus tahab firma hakata ehitama.

AS Ühendatud Kapitali ja Skanska EMV ühisfirma Admiraliteedi Arenduse AS ostis 4,2hektarilise maatüki linnalt 2001. aastal 100 miljoni krooni eest, ent sadamast kesklinna liikuvate turistide teele jääval hinnalisel maatükil laiub ikka takjaväli.

«Ega see heinamaa seal linna kaunista,» tõdes Lindpere. «Oleme planeeringuga tegelenud üle kolme aasta ja seda kümneid kordi linna näpunäidete järgi muutnud.»

Hetkel kuum