Ülo Toomsalu • 13. detsember 2005 kell 5:40

EPL: YIT ei peata sanatooriumi pargis ?pansionaadi? ehitust

Hiiul elamuehitust arendav YIT Ehitus teatas, et liigitab ajakirjanduses levitatava info ärimaale korterelamu rajamise kohta alusetuks rünnakuks.

Tallinna abilinnapea Kalev Kallo sõnul puudub alus Hiiul Sanatooriumi pargis tehtava ehituse peatamiseks või ehitusloa tühistamiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?YIT vastab oma kirjas, et ehitustöid tehakse vastavalt projektile, mida kinnitab ka ehituskontrolli osakonna seire,? ütles abilinnapea Kalev Kallo eile. ?21. novembril tuvastas ehituskontroll, et töid tehakse vastavalt projektile ja seega puudub alus ehituse peatamiseks või ehitusloa tühistamiseks,? lisas Kallo seisukoha, millega ta läheb kolmapäeval linnavalitsuse istungile Sanatooriumi pargi uusehituse üle aru pidama.

YIT Ehituse juhatuse liige Vahur Kaska, kes on linnavalitsusele ja Nõmme linnaosale adresseeritud kirjale alla kirjutanud, teatas, et firma pole ehituse avaliku reklaamimisega tegelnud ning ühtegi korteriomandit pole tulevases ?sanatooriumi majutushoones, pansionaadis, mis ei kuulu haiglate ja muude ravihoonete gruppi? veel moodustatud ega ka müüdud.

Eesti Päevaleht on kirjutanud korduvalt, tuginedes kinnisvaraarendaja ja selle vahendajate selgetele ütlustele, et vabu kortereid selles enam pole. Arendaja ette valmistatud notariaalses ostu-müügilepingus on selgelt näha, et pansionaadi sildi all ehitatakse Sanatooriumi parki 1?4toaliste ?numbritubadega? korterelamut ja seda ärimaale. Samas keelab Nõmme ehitusmäärus linnaosa parkidesse elamuehituse laiendamise.

Hetkel kuum