Plekitesti tublimad on Oxy Magic ja Starwax

Monica Raud 15. veebruar 2006, 00:00

Väike eksperiment selgitas, et veiniplekiga sünteetilisel vaibal saavad hakkama ka tavalised odavad plekieemaldajad, pehme kangas on aga suurem katsumus.

Vaiba- ja mööblipuhastusvahendite testiks ostsin toidupoe kodukeemia osakonnast kuus eri liiki puhastusvahendit. Ühe üldpuhastusvahendi, kolm vaipade ja mööblikanga puhastajat, ühe bioloogiliste plekkide eemaldaja ning ühe vaibapuhastus- ja värskendusvahu. Hinnad jäid 27 ja 65 krooni vahele.

Seejärel kallasin paksule beežile sünteetilisele vaibale ning heledale plüüskangale kuus tumedat punase veini plekki. Umbes 4-5 tunni pärast, mil plekid kuivanud olid, asusin kasutusjuhendites näpuga järge ajades puhastajaid proovile panema.

Kunstvaiba puhastamisega ei tekkinud mitte mingisugust probleemi. Kõik vedelikud ja vahud tegid oma töö kähku ära, isegi vaht, mis pole plekkide jaoks mõeldud (Yplon Carpet Cleaner).

Päris endiseks vaip siiski ei saanud - roosa plekk küll kadus, kuid õrn tumedam laik jäi.

Ainus probleem oli hõõrumisega tekkinud vahu vaibast kättesaamine - mida rohkem toode vahutas, seda vaevalisem puhastamine oli. See ei tähendanud aga, et suurem vaht oleks andnud parema tulemuse.

Plüüsiga läks asi keerulisemaks - puhastajate erinevused ilmnesid hoopis selgemalt. Ükski neist ei eemaldanud plekki 100%. Kui kangas oli terve õhtu ja öö kuivanud, selgus, et kõige puhtamaks tegi selle Oxy Magic, mille puhul pole plekki otsevaates eriti nähagi. Järgmise tulemuse saavutasid Starwax ja Mr Muscle, Astonish ja Wizz jätsid üsna koledad lillad veiniplekid. Vaibapuhastusvaht mõistagi sellise kanga puhul ei aita, inetu jälg ei olnud üllatus.

Kangast vahust puhastada oli aga veel hullem kui vaipa. Mööblieset ei saa ju lihtsalt vanni või duši alla viia.

Lõpuks testisin samal kunstvaibal ühtesid hullemaid - korralikult sissehõõrutud mustsõstraplekke. 16 tundi vaibas kuivanud sõstraplekid tulid tõepoolest veidi raskemini välja kui veiniplekid.

Peaaegu täielikult eemaldasid pleki Oxy Magic, Mr Muscle ja Starwax. Astonish ja Wizz jätsid pärast kuivamist õrna lilla laigu. Kõige kiiremini ja kergemini eemaldas sõstrapleki Starwax, mis ka vahutas kõige vähem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing