EPL: Hansapangast saab Swedbank

17. märts 2006, 07:17

Hansapanga omaniku FöreningsSparbankeni (Swedbank) pikemaajalistesse plaanidesse kuulub Hansapanga kaubamärgi asendamine Swedbanki omaga.

'Pikaajaliselt on kasulikum kasutada kõigi klientide, partnerite ja turgudega suhtlemisel ühte nime,' ütles Swedbanki juhatuse esimees Carl Eric Stahlberg. Swedbaki peamised turud on Rootsi, Baltikum ja Venemaa.

Rootsis kasutab pank FöreningsSparbankeni nime, välisturgudel Swedbanki ja Hansapanga nime, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kui firma aktsionäride koosolek kiidab aprilli lõpus heaks FöreningsSbarbankeni muutmise Swedbankiks, võetakse kõikidel turgudel kasutusele ühtne nimi – Swedbank.

Ühisele nimele ülemineku aeg otsustatakse iga turu puhul eraldi.

Swedbanki kommunikatsioonijuht Henrik Kolga ütles, et Hansapanga nime ei muudeta enne, kui turg on selliseks muutuseks avatud. 'Hansapank on tugev kaubamärk ja meil ei ole vajadust hästi töötavaid asju kiirelt muuta,' ütles ta.

Reklaamiärimees Marek Reinaasi hinnangul on õige, kui üks firma tahab sama kaubamärgi all teenust pakkuda kogu Skandinaavias ja Baltikumis. 'Ma ei usu, et kui Hansapanga kaubamärk Baltikumis muutub, on palju äramarssivaid kliente,' ütles Reinaas.

Samas on Reinaasi hinnangul küsitav, kas Swedbank on ikka tugevam kaubamärk kui Hansapank. 'Hansapank on väga tugev kaubamärk, mis sobiks ka Soome ja Rootsi turule.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing