Domina prognoosib Tallinna hotelliturule kiiret kasvu

13. september 2006, 15:46

Domina Tallinna hotellide Ilmarine ja City operaator Domina Management prognoosib Tallinna hotellituru kiire arengu jätkumist järgneval paaril aastal.

Domina Tallinna hotellide juhi Guy Simmonsi kinnitusel on konkurents Tallinna hotelliturul karm ja karmistub lähiaastatel veelgi, kui avatakse kõik need hotellid, mida praegu ehitatakse. 'See on väga suur väljakutse kõigile hotellioperaatoritele,' lisas Simmons.

Tema sõnul on siinne hotelliturg lühikese ajaga läbi teinud suure muutuse ja jõuab lähima kahe aasta jooksul hotellitubade arvu poolest uue rekordini. Praegu on Domina andmetel Tallinnas umbes 5500 hotellituba. Kahe aasta jooksul peaks lisanduma veel umbes 2000 tuba. Kui aastatel 2003-2005 kasvas hotellitubade arv Tallinnas ligikaudu 34 protsenti, siis aastatel 2006-2007 on oodatav kasv ligikaudu 36 protsenti. “Nii suurt hüpet pole varem olnud. See muudab oluliselt turgu,” ütles Simmons.

Samal ajal on Eestit külastatavate turistide arv varasemate aastatega võrreldes veidi aeglustunud ja Tallinn ei ole enam nii atraktiivne reisisihtkoht kui varem. Turistide arvu hüppeliseks suurendamiseks tuleb midagi uut välja mõelda, leidis Simmons.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing