Nordea läheb Hiina pangandusturule

28. september 2006, 16:35

Laiendamaks äritegevust Hiinas taotleb Nordea
Shanghais panganduslitsentsi.

Nordea kogemus on juba pikk aega näidanud, et aina rohkem Põhjamaade ettevõtteid laiendab oma äritegevust Hiinas. Seepärast on pank otsustanud alustada Hiinas panganduslitsentsi taotlemist, eesmärgiga avada filiaal Shanghais. Filiaali avamine võimaldab Nordeal teenindada ning nõustada oma Hiina turul tegutsevaid ärikliente, seisab Nordea pressiteates.

Nordeal on alates 1984. aastast esindus Pekingis, millest tulenevalt on pangal laialdased teadmised Hiina kiiresti kasvavast majandusest. Pekingi esindus on Põhjamaade ärikliente seni nõustanud peamiselt ekspordi- ja projektifinantseerimise küsimustes. Filiaal annab Nordeale võimaluse oma tegevust laiendada ning pakkuda Hiina turul tegutsevatele Põhja- ja Baltimaade ning Poola äriklientidele ka kõiki teisi finantsnõustamise teenuseid.

"2001. aastal sai Hiina Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) liikmeks ja sellest ajast on välisettevõtete jaoks Hiina investeerimine oluliselt lihtsustunud. Muuhulgas on see olnud ülioluline ka Põhjamaade ettevõtetele, kes vajavad nüüd kõrgetasemelisi nõustamis- ning finantsteenuseid pakkuvat finantspartnerit sel turul," ütles Nordea korporatiivpanganduse divisjoni juht Henrik Mogensen.

"Üha enam meie kliente tegutseb rahvusvahelisel turul, paljud neist soovivad teha äri Hiinas. Meie praeguse sammu eesmärk on aidata kliendil saavutada oma eesmärgid," lisas Mogensen.

Hiina majandus näitab jätkuvat tugevat kasvu, mis on suurendanud rahvusvaheliste ettevõtete soovi sellest osa saada. Seeläbi on aga suurenenud vajadus finantsnõustamise ja -teenuste järele. Just sel põhjusel soovib Nordea oma äritegevust Hiina turul laiendada. Avatavasse filiaali asuvad tööle nii kohalikud kui ka Põhjamaade eksperdid.

Nordea on alustanud tegevusloa taotlemise protsessi filiaali avamiseks saamiseks ja loodab Hiina võimudelt lõpliku loa saada veel enne 2007. aasta lõppu. Tegevusluba annab Nordeale ühtlasi õiguse teha tehinguid välisvaluutas. Hiina pangandusregulatsioonides ette nähtud tähtajal taotleb Nordea litsentsi tehingute tegemiseks ka kohalikus valuutas jüaanis (renminbi, RMB).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. September 2006, 16:35
Otsi:

Ava täpsem otsing