Laura taskuraha kulub peamiselt meele lahutamiseks

Triin Rebane 20. oktoober 2006, 00:00

Viimsi kooli 10. klassis õppiv Laura saab vanematelt taskurahaks 950 krooni kuus, millest suurem osa, 600 krooni, kulub meelelahutusele. Laurale meeldib käia sõpradega kohvikus. Vahel harva külastab ta ka kino ja käib kontsertidel.

Koolis kulub raha söögile. Iga päev ta sooja toitu ei söö, seetõttu ei maksa ka igakuist söögiraha. Neiu armastab pigem käia puhvetis või kui kõht väga tühi on, kiikab ka sooja toidu poole - kas seal pakutakse midagi meelepärast.

Laura on pärit kolmelapselisest perest, mis tähendab, et transpordi eest ta maksma ei pea. Sellegipoolest kulub tal natuke raha ka transpordile; ta ei tea ise ka, miks.

Riideid ostab ta harva. Eestist ei meeldi talle osta, sest tema meelest on siinne valik kehv. Allahindlused pole Laura jaoks olulised. Ta eelistab osta parem ühe hea asja kallilt kui kaks halba asja odavalt.

Kuna poodides talle käia ei meeldi, ei kuluta ta seal asjatult aega. Kui läheb poodi, siis vaid kindla asja järele.

Laural ei ole raha nõudvaid hobisid. Tema hobideks on kirjutamine ning pildistamine. Kuna tänapäeval saab tõmmata kõik pildid arvutisse, ei kulu raha ka piltide ilmutamisele.

Laura kooli kõrvalt raha ei teeni, sest see hakkaks segama õppimist. Lisaks arvab neiu, et temavanusele ei olegi midagi huvitavat.

Neiu ei raiska mõttetult raha ning üritab jälgida, millele ja kui palju kulutab. Kui on valida, kas kasutada sularaha või pangakaarti, langeb otsus mugavuse mõttes kaardi kasuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing