Börsiülevaade: Viisnurk ja PTA lõpetasid üle 10% plussis

Mariliis Pinn 17. november 2006, 15:30

Lisanimekirjas noteeritud Viisnurga ja PTA
aktsiad lõpetasid täna üle 10 protsendilise plussiga.

Viisnurga aktsia 11,8% ralli (2,55 euroni = 39,90 krooni) „süüdlaseks” võib nimetada väga aktiivseks muutunud väikeinvestoreid, kes juhindusid hommikul Hansabank Marketsi poolt Viisnurgale antud ostusoovitusest.

Ettevõte andis aktsiale kõrge riskiastmega ostusoovituse ja tõstis hinnasihi 3,25 eurolt 3,5 euroni (54,76 krooni). Ehkki Hansabank alandas Viisnurga 2006. aasta käibe- ja marginaalselt ka kasumiprognoosi hindab ta senisest märksa väärtuslikumaks ettevõttele kuuluvat maad.

Huvitav on kõrvalt jälgida kui kiiresti jõudsid investorid seekord Viisnurga aktsia kallale. Tavaliselt on jätnud pankade analüüsid investorid külmaks või uudistele on reageeritud väga pikka vinnaga. Praegu toimuv näitab aga selgelt, et aktsiaturgu jälgivate investorite arv on kasvanud kordades ja reageerinud uudistele on kiired ja marulised.

Huvitavalt on kahel viimasel päeval käitunud ka PTA. Eile üle 8% tugevnenud rõivaste tootja- ja müüja väärtpaber lisas täna hinnale veel 10% ning peatus rekordilisel 4,05 euro (63,37 krooni) tasemel.

Kolmapäeva hommikul teatas PTA, et ostab Poolast seitset poodi opereeriva naistepesu jaemüügiketi. Mõned päevad tagasi tuldi välja sooviga suurendada osalust Valgevene naistepesu tootvas firmas Milavitsa.

PTA puhul on väga huvitav jälgida, mis juhtub siis kui brsil hüppab aktsiate arv praeguselt 1,95 miljonilt 37,95 miljonini ning ettevõtte hindamisel tuleb hakata arvestama Silvano gruppi kuuluvate ettevõtetega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. November 2006, 15:30
Otsi:

Ava täpsem otsing