24. november 2006 kell 12:17

Politseinik ähvardas ülikooli töötajaid akende avamisel hoiatuslasuga

Tallinna Ülikooli kantsler Monika Salu sõnul hoiatati Tallinna Ülikooli, et USA presidendi visiidi ajal aknaid ükskõik millistel tingimustel avada ei tohi. Vastasel juhul tehakse hoiatuslask.

Salu sõnul külastas esmaspäeva hommikul ülikooli kriminaalpolitseinik, kelle väitel ei tohi USA presidendi George W. Bushi visiidi ajal ükskõik millisel hetkel nende kahe päeva jooksul avada Narva maantee poole jäävaid aknaid.

Kriminaalpolitseinik ütles ülikooli töötajatele, et akna avamisele võidakse reageerida hoiatuslasuga. Lisaks väitis politseiametnik, et ülikooli töötajad võiksid võimalusel vältida Narva maantee poolsete sisse- ja väljapääsude kasutamist.

«Andsime ülikoolis teada, et keegi ei tohi 27. ja 28. novembril aknaid avada,» ütles Salu Postimees Online´le.

Et kriminaalpolitseiniku nõuded olid liiga karmid, pöördus Salu Põhja politseiprefektuuri ülemkomissari Einar Lillo poole.

«Tema ütles, et suletud akende tagant võime Bushi vaadata. Lisaks on lubatud tänavale tulla – see pidavat olema isegi tervitatav,» selgitas Salu.

Julgestuspolitsei pressiesindaja Martin Luige kinnitas täna Postimees Online’ile, et akende avamine on lubatud ja inimesed võivad avatud aknast USA presidendile näiteks lehvitada.

Hetkel kuum