Eesti toll küsis norralaste humanitaarabi pealt maksu

03. detsember 2006, 10:58

Neljandat korda toimunud humanitaarabi
jaotamiseks tõid lennufirma SAS Norra töötajad Tallinnasse 400 kuupmeetrit
kaupa, mille eest neilt Eestis üllatuseks tollimaksu võeti.

Kauba ostsid kokku lennufirma töötajad oma ja sponsorite raha eest ning lennuki kauba kohaletoomiseks andis SAS, kirjutas ETV 24. Meeskond ja piloodid töötasid tasuta ning Oslo ja Tallinna lennujaam ei küsinud raha lennujaamateenuste eest ning Statoil andis tasuta kütuse.

Tänavu olid norralased pettunud aga Eesti riigivõimu suhtumises. "Sel aastal oli suur tegu lasti läbitoomisega. Igal aastal oleme kirjutanud kinkesertifikaadi - humanitaarabi organisatsiooni sertifikaadi. Sel aastal põhjustas Eesti toll meile nii suuri probleeme, et ma ei tea, kas järgmisel aastal õnnestub tulla. Nad nõuavad meilt impordi eest rohkem raha, kui need asjad Norras maksavad," selgitas SASi lennukikomandör Karsten Midtun, kes abikampaaniale alguse pani.

Toiduained, riided, mänguasjad ja spordivarustus lähevad eelkõige lastekeskustele, norralased on luubi alla võtnud ka Kopli. Huvilisi oli abi jagamisel palju - toidupakkide jagamisel tehti käe peale markeriga rist.

Midtun ütles, et norralased räägivad ka pärast kojujõudmist Eestist - peamiselt Koplist: "Koplis ma ei näe, et midagi muutuks. Kesklinnas on palju muutunud - seal kerkivad ilusad majad. Aga Kopli on ikka samasugune."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. December 2006, 10:58
Otsi:

Ava täpsem otsing