Maksuamet: humanitaarabi toojad ei taotlenud maksuvabastust

04. detsember 2006, 14:34

Maksu- ja tolliamet teatas, et
humanitaarabi toojad ei avaldanud esitatud tollideklaratsioonides soovi
maksuvabastuse saamiseks. Ameti hinnangul on tegu kahetsusvääruse juhtumiga, kus
maksuhalduri poole nõu saamiseks ei pöördutud.

Scandinavian Braathens Airliner ( Norra) poolt Eestisse sihtasutusele Sotsiaaltöö Keskuse "Sõbra Käsi " lähetatud humanitaarabi puhul ei avaldatud soovi maksuvabastuse saamiseks.

Eestisse on võimalik heategevus- või abiühingul maksuvabalt sisse tuua esmatarbekaupu tasuta jagamiseks puudustkannatavatele isikutele. Selleks on vajalik lisada tollideklaratsioonile vastavasisuline märge või pöörduda oma sooviga MTA Põhja maksu- ja tollikeskuse poole, selgitas maksuamet.

Antud juhul esitati kõikide Eestisse saadetud kaupade kohta kolm tollideklaratsiooni, millest kaks olid elektroonselt esitatud ja üks paberkandjal. Elektoonilised tollideklaratsioonid esitas tolliagent, keda ettevõtte volitas end esindama. Tollideklaratsioonidele ei ole lisatud ühtegi märget, mis oleks näidanud isiku soovi saada antud saadetistele maksuvabastust. MTA poole ei ole pöördutud ka muul viisil ei taotluse ega muu infoga maksuvabastuse saamiseks. Kaupade osas alustatati juba 27.11.06 Rootsi Kuningriigis transiiditolliprotseduuri ja tollideklaratsioonid esitati 30.11.06.

Maksu- ja tolliamet võtab täna telefoni teel ühendust Sotsiaaltöö Keskuse "Sõbra Käsi" esindajatega, et selgitada seadusega kooskõlas olevaid võimalusi maksuvabastuse tagantjärele rakendamiseks ning samuti seda, millised dokumendid ning avaldus tuleb selleks esitada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. December 2006, 14:39
Otsi:

Ava täpsem otsing