Copterline'i endine juht Tõnis Lepp ütles täna Äripäeva seminaril, et kopteriõnnetuse päeval valetas ta avalikult kolm tundi ja seda päästetööde huvides.
Lepp lisas, et selle valetamise taustal tekkis plaan, kuidas avaldada kaastunnet omastele. Lepp soovitas seminaril vältida kiireid otsuseid, sest need kipuvad olema sellised, milliste pärast on hiljem väga piinlik.
Lepp rääkis, et tol õnnetul päeval, kui Copterline'i helikopter alla kukkus, teadis ta 20 minutit pärast õnnetust, et kõik inimesed on surnud. "Siiski valetasin ma kolm tundi pärast õnnetust ajakirjanikele ja avalikkusele, et asjaolud on selgitamisel," kommenteeris Lepp. Ta lisas, et päästetöödel on ka hoopis teine rütm, kui ei ütle, et tegelikult on juba kõik inimesed surma saanud. "Alatine päästerõngas on tõde, aga üks kiire otsus on ka valik valetada," ütles Lepp.
Lepp esines täna Äripäeva seminaril "Kuidas teha kiiresti õigeid otsuseid?".
Seotud lood
Uurijad on välja selgitanud, et Copterline?i piloodid üritasid kolm korda edastada hädaabikutsungit mayday, mis aga ei jõudnud seni teadmata põhjusel kohale.
Copterline Estonia OÜ tegevjuht ja Copterline Oy nõukogu liige Tõnis Lepp asub tööle majandusministeeriumi merendus- ja lennundusosakonna juhataja asetäitjana.
2005. aasta sügisel toimunud Coperline'i
õnnetuses hukkunud pilootide omaksed nõuavad Sikorsky S-76 tootjalt ja
Copterline'ilt hiigelsuurt hüvitist.
Copterline OÜ endine juht, tänane majandus-
ja kommunikatsiooniministeeriumi merendus- ja lennundusosakonna juhataja
asetäitja Tõnis Lepp tunnistas Äripäeva seminaril, et kriisiplaanid Eesti
Vabariigis ei toimi.
Et riigiametid või elutähtsate teenuste osutajad pakuvad küberkurjategijatele huvi ei üllata kedagi. Tõsiasi, et igapäevaselt rünnatakse ka väikeettevõtteid tuleb ilmselt paljudele uudisena – sageli ka neile endile.
Hetkel kuum
Inflatsioon võib lähikuudel uuesti kiireneda
Plaanivad Prantsusmaale tehase rajada
Tagasi Äripäeva esilehele