Mariliis Pinn • 27. detsember 2006 kell 14:32

Jõulutunneli vaatajad annetasid kolm miljonit krooni

Esimese jõulupüha heategevusprogramm kogus ETV vaatajate abil annetusi 3 156 350 krooni eest.

ETV Jõulutunneli saade tegi ka seekord koostööd Tallinna Lastehaigla Toetusfondiga ning TÜ Kliinikumi Lastefondiga. Produtsent Margus Saare hinnangul on senine koostöö näidanud partnerite usaldusväärsust ja selget, käegakatsutavat eesmärki, mis taolise suure vaatajaskonnaga teleprojekti puhul on esmatähtis, teatas ETV.

Kahe lasteravikeskuse meedikud hoolitsevad kõigi Eesti laste tervise eest, ning seekord plaanisid Tartu ja Tallinna lastehaiglad muretseda kaasaegsed, just laste raviks mõeldud reanimobiilid. Kiirabiautodega on võimalik enneaegsed või teised ravi vajavad imikud sünnitusmajadest haiglasse viia ning sama auto on sisustatud kuni 15 aastaste laste ohutuks transpordiaegseks raviks.

Annetuskõnesid tehti ühtekokku 52 973, neist 25 krooni eest võeti 35 570 kõnet, 100 kroonise annetuse tegi 16 086 inimest ja 500 krooniseid kõnesid oli 1317. Annetuse summa on lisatud annetajate järgmise kuu telefoniarvele. Kõik telefonioperaatorid - Elion, EMT, Elisa ja Tele2 vahendasid helistajate annetusi tasuta.

ETV juhatuse liikme Juhan Paadami sõnul kõneleb suur heategijate arv ühelt poolt eestlaste südameheadusest, teisalt aga usaldusest. "ETV on vaatajatele tänulik, lisaks annetustele ka usalduse eest oma televisiooni vastu - sest ilma rahvustelevisiooni usaldamata, oleksime vaevalt täna seisus, kus vahendid laste reanimobiilide soetamiseks on suures osas olemas," ütles Paadam.

"Jõulutunnel" saatis esmakordselt teele reporteribussi, mis liikus päeva jooksul läbi Eesti, et tuua satelliitühenduse kaudu otseeetrisse jõulupühade meeleolusid lastehaiglast ja eesti kodudest. Saated pälvisid päeva jooksul vaatajate pidevat kõrget huvi.

Hetkel kuum