Uus Sakala nõukogu esimees Peeter Rebase
sõnul sai Uus Sakala projektlahendus valmis ning avalikustati juba paar nädalat
tagasi.
"Sotsid on kas suured demagoogid või täiesti kirjaoskamatud. Eelmise aasta lõpus sõlmiti selgesõnaline kokkulepe, et ehitustöid ei alustata enne uue projektlahenduse valmimist ning selle valmimise hiliseimaks tähtajaks lepiti 15. aprill 2007. Projektlahendus sai valmis ning avalikustati juba paar nädalat tagasi. Veelgi enam – selle on heaks kiitnud nii muinsuskaitseamet, Tallinna kultuuriväärtuste amet kui ka Tallinna kesklinna valitsus," kommenteeris Rebane sotsiaaldemokraadi Jaak Juske ja paeliidu avaldust.
Sotsiaaldemokraadid ja Eesti Paeliit kutsuvad rahvast täna kella 13 Sakala keskuse juurde, et avaldada protesti ootamatult alanud keskuse lammutustööde vastu.Tallinna sotsiaaldemokraatide esimehe Jaak Juske sõnul on Sakala keskuse arendajad ja Keskerakonda kuuluv kultuuriminister rahvast alatult petnud.
"Vastuseks Eesti Paeliidu väitele, et muinsuskaitsenõukogu pole uue kultuurikeskuse eskiisprojekti heaks kiitnud: heakskiidu saab anda või mitte anda muinsuskaitseamet, mitte kultuuriministrile nõu andev organ muinsuskaitsenõukogu. Muinsuskaitseamet andis uuele projektile oma heakskiidu eelmisel nädalal," lisas Rebane.