Talvel läheb kaubaks väiksemat sorti traktor

Ain Alvela 19. märts 2007, 00:00

Kuigi veebruaris ilmusid pildile New Holland ja John Deere, ei registreeritud ühtegi traktorit firmadelt McCormick, Deutz Fahr või Case. Küll lisandus käesoleval aastal registreeritud traktorite perre üks Kioti 55hobujõuline väiketraktor.

Kioti näol on tegemist Lõuna-Koreas toodetud masinatega, mis sobilikud kasutamiseks näiteks aiandites, üldistel talutöödel ja farmides. Kioti jõudis Eestisse eelmisel aastal, seda esindav OÜ Traktoriäri müüs mullu 22 Kiotit.

Eelmisest aastast veel niipalju, et turule tulnud uued traktorimargid kuuluvad enamikus keskvõimsusklassi või isegi väikese võimsusega masinate hulka. Ju siis on selliste traktorite järele nõudlus tõusmas. Kõige rohkem uusi marke paiskas 2006. aastal müügile Fendt, mille tehastest väljus 22 uudismudelit. Üldse täienes turg 75 uue mudeli võrra.

Eesti Maaviljeluse Instituudi vanemteadur Ilmar Karjane märgib 2007. aasta traktorituru ülevaates, et uute traktorite hinnad liiguvad tõusujoones. Karjase teada on Eestis müüdavate traktorite hobujõu maksumus 9000-11 000 kr, kõige odavamana on saadaval Belarusi hobujõud - 3776 kr.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing