Otepää vineeritehas suurendab toodangut kolmandiku võrra

Väinu Rozental 26. aprill 2007, 00:00

"Olukorras, kus näiteks okaspuud töötlev tööstus Eestis impordib umbes poole toormest, võib suur investeering tekitada kõhklusi," nentis UPMi vineeridivisjoni UPM Plywood arendusjuht, Otepää vineeritehase endine tegevjuht Kaido Kukk. "Meie julgeme investeeringut teha, sest panustame vaid kohalikule toormele."

Kuke sõnul peab tooraine pärinema Eestist, sest ka nemad pelgavad Venemaa üha kerkivaid ümarpalgi väljaveotolle. Kukk ütles, et kui Otepää vineeritehas 2001. aastal alustas, moodustas importtoorme osa ligi 60 protsenti.

Praegu kasutab AS UPM-Kymmene Otepää 97 protsendi ulatuses kodumaist kasepalki. "Tulevikuplaanid põhinevad sajaprotsendiliselt kohalikul toormel, sest eestimaine kasepuit on ideaalne toore," ütles Kukk ja lisas, et vineeritehas annab taastuvale kodumaisele ressursile kolme ja poole kordse lisaväärtuse.

UPM-Kymmene Otepää uus tehas käivitub järgmise aasta sügisel. Investeeringu suurus on umbes 150 miljonit krooni.

92% tehase toodangust läheb ekspordiks. Kui seni müüs UPM-Kymmene Otepää tavalist kasevineeri Kesk-Euroopa hulgimüüjate kaudu, siis viimasel poolaastal on ettevõte üha rohkem tarninud spetsiaalset toodangut Euroopa nõudlikele tööstuslikele suurtarbijatele.

Otepää vineeritehase tooteportfelli kuuluvad praegu näiteks heliisolatsioonivineer bussi- ja vagunitootjatele ning spetsiaalne vineer termotreilerite ja kaubikute valmistamiseks.

"Uus tehas hakkab lisaks tootma vineeri parketi valmistamiseks ja vedelgaasitanklate isolatsiooni ehitamiseks," tutvustas Kukk. "Kindlasti kasvab turg Euroopast väljapoole, uuteks sihtriikideks on Kanada, Lõuna-Korea, Jaapan ja Hiina."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing