Endise Eestis töötanud nõukogude ohvitseri
tütar, kes lahkus siit 1990ndate alguses koos Nõukogude armeega ja töötab täna
Moskvas, leiab, et tavaliste venelaste suhtumine eestlastesse ei ole seoses
pronkssõduri teisaldamisega mitte mingil moel muutunud.
"Ja kui keegi soovib turistina Venemaale minna, ei peaks ta küll oma reisi katki jätma," kommenteeris ta.
Küll aga ei soovi ta turvalisuse huvides siiski oma nime Eesti ajakirjanduses avaldada, sest temagi tajub, et tegemist on tegelikult pseudoprobleemi ja provokatsiooniga Eesti suhtes, mille käigus võidakse ära kasutada iga pisemgi võimalus, kaasa arvatud tema arvamusavaldus.
Kuidas suhtuvad venelased eestlastesse pärast möödunud nädalal toimunud sündmusi? "Kui olla absoluutselt aus, siis mitte kuidagi! Vähemalt mina ei ole kuulnud mingeid veteranide ja sõjaga kokku puutunud inimeste Eesti vastaseid üleskutseid. Me oleme muuseas juba harjunud sellega, et endistes liiduvabariikides pidevalt midagi toimub ja meie kui "Endised" jätkuvalt kureerime neid, segame end nende siseasjadesse ja et see ei lõppe kunagi millegi heaga. Pigem paluvad inimesed jumalat, et ükski sellistest kokkupuudetest ei viiks sõjani nagu Tsetseenias ja ongi kõik. Enamus rahvast on kõige suhtes kui vaatlejad ja mitte enamat. Rahval on selleks liiga palju omi probleeme, et tegelda veel naaberriikide omadega.
Võin tuua näiteks oma ema, kes ei saa kätte kompensatsiooni ajast, mil rubla langes ja toimus rahavahetus. Ehkki tema hoiuraamatul oli summa, mille eest oleks saanud tol ajal osta uue Ziguli. Kõik on saanud kompensatsiooni kätte aga tema ei saa, kuna tema raha oli Eesti Hoiupangas ning Venemaale tulles tegi ta ülekande. Nüüd aga talle, kui füüsilisele isikule ei anna keegi mingit ligipääsu tolleaegsetele dokumentidele aga Venemaa Hoiupank kui juriidiline isik, kellel oleks võimalik asi korda ajada, ei soovi lihtsalt seda teha. Nii et taolised probleemid lähevad meie inimestele palju rohkem korda kui praegu Eestis toimuv," lisas ta.
Naine on oma lapsepõlve elanud Tallinnas, Koplis. Käinud siin koolis.