Elu tee ääres

Triin Rebane 29. juuni 2007, 00:00

Samasse visatakse ka prügi ja muu liigne, mida enam ei vajata. Seetõttu on teeääred räpased. Kui aga turistibuss mööda sõidab, unustatakse kõik tegevused ning joostakse lehvitama.

Kohalikud on äärmiselt lahked ning vastutulelikud, kuid näevad sellele vaatamata turistis teenimisvõimalust. Keenia on vaene maa ning seda märkab kõikjal. Elatakse hurtsikutes, mis on püsti löödud õlekõrtest või savist. Kivimaju võivad lubada rikkamad.

Keenia asub Ida-Aafrikas täpselt ekvaatoril, sealne kliima on seetõttu äärmiselt mõnus. Päevane temperatuur ei lange alla 25 kraadi ning öine alla 20 kraadi. Kõige kuumem kuu on märts, mil temperatuur võib küündida üle 40 kraadi.

Kõrvetavalt kuuma päikese tõttu oli parim koht puhkuseks bassein, mille vesi paistis kohati soojemgi kui õhk. Merre minnes tundus, justkui oleksin läinud vanni, sest vesi oli tõesti niivõrd soe.

Vihma kohtab Keenias harva, sajuhooaegu on kaks: märtsis juunini ja septembrist oktoobrini. Vihm on keenialaste hulgas oodatumaid asju, seda on põllumajanduseks ning elamiseks väga vaja. Sademete vähesuse tõttu pole kulupõlengud üllatuseks ning kevadise puhkuse ajal nägime mitut. See on paratamatus ja kustutamisega ei viitsi inimesed isegi vaeva näha.

Elasime India ookeani äärse Mombasa linna lähedal Diani rannas. Hotell pakkus kõike, mida hing ihkas - basseinid, restoranid, diskoteek, spordiklubi, tenniseplats, ilusalong, sukeldumiskeskus ning oma rand.

Viimane on hotelli valides tähtis, kuna kohalikud tulevad randa turistidele träni müüma. Meie hotellis võisid nad liikuda vaid veepiiril, lähemale tulijail palus turvamees lahkuda.

Kui palusime kohalikel end ostukeskusesse viia, ootas üllatusena ees kaheksa pisikest poekest. Samuti selgus, et linna poodides on hinnad kordades kõrgemad kui hotellis ning kindlasti ei tohi unustada tingimist.

Kohalike n-ö tuurikorraldajate seas pidavat olema palju sulisid, kes võtavad raha, kuid ei ilmu ise reisi alguseks kohale. Hoiatustest hoolimata valisime kohaliku reisikorraldaja, kelle leidsime rannast. Pettust polnud ja kõik reisid toimusid. Sealjuures odavamalt, kui olid hotelli poolt pakutud firmade tuurid.

Veetsime päeva ka ookeanil, kus nägime mänglevaid delfiine ja harrastasime toruujumist. Maski ja toruga ujumise ajal saabus ootamatult mõõn ning veest ilmus nähtavale valge rannariba - tõeline paradiis keset suurt ookeani!

Mombasa lähedal asub ka endine orjade vahetamise saar Wazin. Seal vahendati Keenia orje Indiasse. Saarel pole tänapäevani vett ega elektrit, ometi elab seal 3800 inimest.

Keeniasse minejail soovitatakse end vaktsineerida, kõige suuremaks ohuks peetakse malaariat. Kuigi varusime reisiks pudelite viisi sääsetõrjet, ei tulnud seda kordagi kasutada. Me isegi ei kohanud ühtegi sääske!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:47
Otsi:

Ava täpsem otsing