Eleri Lopp • 29. juuli 2007
Jaga lugu:

Norma hoiab ligi pool miljardit krooni hoiupõrsas

Norma ASi tegevjuhi Peep Siimoni sõnul pole vaba raha unustatud ja sellega on mitmesuguseid plaane.

Küsimusele, kas ligi poolt miljardit krooni kasutatakse otstarbekalt, vastas Siimon: "Absoluutselt!"

Täpsemalt, mis Normal rahaga plaanis teha, ei tahtnud Siimon kommenteerida, viidates börsireeglitele.

Börsianalüütikud pakuvad, et võimalikuks, kuid vähe tõenäoliseks võib pidada seda, et raha kogutakse lihtsalt selleks, et tulevikus mõnda suuremat investeeringut finantseerida.

"Kuigi ei saa täielikult välistada, et raha kogutakse mõne suurema investeeringu tarbeks, tundub selline praktika siiski mõnevõrra ebatavaline. Usun, et investorite seisukohalt oleks eelistatud pigem raha väljamaksmine ning tulevaste investeeringute finantseerimine omavahendite kõrval ka laenu abil," kommenteeris investeerimispanga LHV Balti analüüsi osakonna juht Erki Kert.

Spekuleeritud on ka võimaluse üle, et Autoliv plaanib Norma vähemusosalust välja osta.

"Norma vähemusosaluse väljaostmine Autolivi poolt on teema, millel on alati huvitav spekuleerida, kuid paraku ei ole eriti laekunud infot, mis seda spekulatsiooni kinnitaks või ümber lükkaks," sõnas Kert. Küsimusele, kas Autoliv plaanib Norma vähemusosaluse välja osta, vastas Siimon: "Ma arvan, et kõik on võimalik. Ärimaailm muutub pidevalt."

Realistlikuks ei saa pidada ka võimalust, et Norma hoiab raha, et oma aktsiaid tagasi osta.

"Sellesse ma praegu eriti ei usu. Kui oleks soov tõesti mingi osa aktsiaid tagasi osta, oleks see investoritele kahtlemata hea uudis, kuid seda saaks teha ka teisel viisil kui aastaid raha kogudes," tõdes Kert.

Ettevõte on varem kasutanud genereeritud rahareservi emaettevõttele laenu andmisel ning ei saa välistada, et säärane plaan võib ka praegu käiku minna.

Samas oleks kindlasti kõigi aktsionäride huvides, et seda raha kasutataks dividendide väljamakseks või aktsiate tagasiostuks, mis looks võrdselt väärtust kõigile aktsionäridele. Võimalik on loomulikult ka investeeringute kasv, kuid seda peaks siis ettevõte juba kommenteerima.

Usutavasti on Norma sedavõrd kogenud oma tegevuses, et nii suurt reservi võimalike tasumata arvete jaoks nad kindlasti hoidma ei pea.

Jaga lugu:
Hetkel kuum