Lisaks jooksvale tarkvarauuendamisele, mis kindlustab müüdavate programmide kursisoleku turvaaukudega, pakutakse ka statistilist ülevaadet rünnakute edukuse ja ohvrite asukoha kohta.
MPack on kurjategijate seas saanud ülipopulaarseks. 2007 aasta juunis võeti ühe sellest programmist lähtuva rünnakuga kontrolli alla üle 10 000 saidi.
Häkkimisgruppid teevad soodustusi hulgiostjatele ja püsiklientidele, väitis Eades. "Tegemist on hea tarkvaraäri musternäidisega," ütles ta. "Äriline täpsus on väga kõrge ning osta saab peaaegu kõike, mida on võimalik ette kujutada."
Ka firma Secure Computing tehnoloogiaarenduse asepresident Paul Henry kinnitas, et allalaaditavate häkkimisvahendite arv kasvab kiiresti. Tema sõnul on ringluses üle 68 000 häkkimisvahendi. Enamus neist on tasuta ning vajavad kasutamiseks mõningast oskust, kuid järjest suureneb tasuliste programmide hulk, mille kasutamisega peaks hakkama saama iga kollanokk.
Programmid nagu Mpack, Shark 2, Nuclear, WebAttacker ja IcePack võimaldasid väheste oskustega inimestel siseneda kõrgtehnoloogiliste kuritegude maailma. Vahendid osutusid väga tõhusaks, sest kasutusel olevatel turvaprogrammidel avastati järjest uusi nõrku kohti, mille lappimine võttis aega.
"MPack kasutas rohkem kui kahtteist turvaauku suvalises veebibrauseris, millega siseneti nakatatud lehekülgedele," ütles Henry.
Paljudele häkkeritele tundus programmide müümine turvalise teenimisvahendina, sest neile langev süü oleks avastamise korral väike ja kaheldav. "Nad teevad imestunud näo ja vannuvad, et programm oli tehtud hariduslikel eesmärkidel ning et kasutaja vastutab igasuguse väärkasutamise eest," sõnas Henry.
Ainsaks ohuks häkkimisvahendite kättesaadavaks muutmisel on see, et keegi veel kavalam kurikael varastab need ja müüb neid edasi veel odavamalt. Juba praegu ajavat suur häkkimisvahendite pakkumine hindu alla.