Tiit Reinart • 8. november 2007 kell 22:00

Amatöörkulturismi tipud Tallinnas

Teist aastat toimuva Innar Mardo memoriaali korraldajad on eelolevast võistlusest rääkides erakordselt elevil. Tallinna saabuvad nii praeguse aja tipud kui ka legendid minevikust.

Eesti kulturismi ja fitnessi liidu president Arnold Tokko nimetab tänastest staaramatööridest näiteks poolakat Robert Pietrokowitzit, kes äsjastel maailmameistrivõistlustel võitis absoluutse maailmameistri tiitli. Lisaks on tulijate hulgas näiteks ka raskekaalu maailmameister, leedulane Rolandas Pocius.

Kokku on oodata võistlejaid kümnest riigist. Teiste hulgas astub üles ka mitmekordne Eesti absoluutne meister Ott Kiivikas, kelle peamine eesmärk on liikuda edasi eelmisel aastal toimunud esimesel Innar Mardo memoriaalil saavutatud üheksandast kohast.

"Tunnistan ausalt, päev enne Innar Mardo memoriaali toimuvatel Eesti meistrivõistlustel ma suurt konkurentsi ei näe. Küll aga tuleb laupäeval memoriaalil kõvasti pingutada, et tulemus eelmise aastaga võrreldes paraneks," nendib Ott Kiivikas eelolevaid võistlusi hinnates.

Senist Kiivika hooaega varjutab läbikukkumine maailmameistrivõistlustel, mis leidsid aset äsja Lõuna-Koreas. Aasta tippvõistlused lõppesid üsna varajases faasis. Kiivikal poolfinaali ehk 15 parema hulka kahjuks asja ei olnud.

Nädal enne MMi Põhjamaade meistriks tulnud mees nendib, et hea tulemus on üha väiksemates asjades kinni ning vahed võivad tipus olla tavavaatajale peaaegu märkamatud.

Lisaks tegevsportlastele on Tallinna Innar Mardo memoriaalile oodata ka legendaarset, tänaseks tippspordist loobunud meest, Dorian Yatesi Inglismaalt.

Kulturist Dorian Yatesi saavutused tipp-sportlasena on kadestamisväärsed - kuus Mr Olümpia tiitlit jääb küll ühevõrra maha Arnold Schwarzeneggeri saavutustest, ent oma karjääri tipul oli Yates iidoliks paljudele noorsportlastele.

"Kui mina alustasin, oli Yates absoluutne tipp," kinnitab kaheksakordne Eesti absoluutne meister Ott Kiivikas. Seega seisab ees põnev kohtumine. Dorian Yates on Innar Mardo memoriaali patroon ning andnud nõusoleku osaleda nii Eesti meistrivõistluste kui ka päev hiljem Innar Mardo memoriaali võistlustel kohtunikuna.

Hetkel kuum