Christel Karits • 15. november 2007 kell 22:00

Kiirustame aeglaselt

Nüüd on kindlasti kätte jõudnud aeg, kus maksab ütlus "kiirusta aeglaselt". Ja seda sõna otseses mõttes. Nii tasub teatrisse või kontserdimajja jõudmiseks poole tunni asemel tund varuda, sest jäisel teel kihutades võib kunstilise elamuse asemel hoopis midagi ebameeldivat või traagilist kogeda.

Kultuuri- ja meelelahutussündmuste valik on novembrikuiselt korralik. Teatrid on saanud valmis parajal hulgal uuslavastusi, mille vahel valida. Võtab hoogu ka kontserdielu, et detsembris täie hiilgusega aastale punkt panna. Teated esimestest jõulutuuridest on juba ka tänase Puhkepäeva vahel.

Filmihuvilistel on viimane aeg end kurssi viia sel nädalal alafestivalidega algust teinud suure PÖFFi kavaga, et detsembrikuu esimese nädala aega paremini planeerida.

Sel nädalal pannakse nii mõneski Eestimaa linnas püsti jõulukuusk, mis esialgu jääb veel küll eheteta, kuid siiski tuletab meelde, et kohe on kingiralli aeg algamas.

Ise soovitaksin oma lähedastele asjade asemel kinkida elamusi.

Kinkekaarte pakuvad ka erinevad piletimüügikohad. Usun, et hea kontsert või etendus teeb rõõmu igaühele, liiati, kui saab ise valiku teha. Arvestades meile saabuvate staaride hulka ja piletite hinda, tuleb ilmselt nii mõnelgi toredal lähedasel minekust loobuda.

Ainuüksi detsembri alguses meil esinevate staaride kontsertide healt kohalt nautimine läheks maksma mitu tuhat krooni.

Hetkel kuum