Lauri Vitsut täpsustas, et SMS-laene
võtavad tema andmetel tarbimisbuumist segi läinud pintsaklipslased ning Soomes
tööl käivad ehitajad.
"Minule teadaolevatel andmetel võtavad neid kiirlaene kahte kontingenti kuuluvad isikud, esimesed on pinsaklipslased, kes on tarbimisbuumist peast segi läinud ja ei oskagi muudmoodi enam elada," ütles Vitsut ja lisas, "vot siin võib rääkida majanduskriisi tervendavast toimest."
Vitsut rääkis Aripaev.ee küsimusele vastates: "Ja teised on Soomest puhkusel olevad ehitajad, nimelt kipub neil ohjeldamatult alkohoolseid jooke tarbides rahast puudu jääma. Kui arvad, et üks kontingent on boheemlikud tüübid, siis eksid, nimelt ei ole nemad selle tarbimispuumiga kaasa läinud ja elavad ikka oma vaga elu edasi."
Pärisorjastavate laenulepingute küsimust täpsustas Vitsut järgnevalt: "Niipalju kui minu juures on nende laenulepingutega käidud, siis on lepingutes fikseeritud kohustuste ennetähtaegse täitmise tingimused. Asi ei ole aga leppetrahvis, vaid selles, et nüüd ei ole enam lepingutes ennetähtaegset täitmist fikseeritud."
Võlaõigusseaduse § 84 lg 4 ütleb, et kui võlgnik on enne täitmise tähtpäeva täitnud kohustuse, millega kaasneb intressi maksmise kohustus, võib võlausaldaja nõuda intressi kuni kohustuse täitmiseks ettenähtud tähtpäevani.
"Siiamaani on enamusel õnnestunud pangaga kokku leppida, aga kui tekib kriisisituatsioon, siis pangad enam kokku ei lepi," kommenteeris Vitsut. Tema sõnul on väga lihtne ennetähtaegselt võla kustutanud inimesele või virmale öelda, et pangal oli õiguslik ootus saada kasumit pikema aja jooksul. "Keegi ju selle vaese laenuvõtja pärast muret ei tunne," lisas Vitsut.