Pille Rõivas • 25. november 2007 kell 22:00

A. Kangust & Partnerid tahab saada juhtivaks audiitoriks

OÜ A. Kangust & Partnerid juhi Aivar Kangusti sõnul ei tehtud mullu edu kasvatamiseks midagi teistmoodi, vaid on jätkunud eelmistel aastatel alanud kasv. Kangust kinnitab, et kõik kuus aastat on ettevõte töötanud kindla eesmärgi nimel - saada pidevalt arenedes ja rahvusvaheliste audiitorfirmade ühendusega koostööd tehes üheks juhtivaks audiitor- ja konsultatsioonibürooks Eestis.

Aivar Kangusti audiitorbüroo eesmärk on alati pakkuda sellist teenust, mis on hea ja tellijale kasulik. Kasu väljenduks erapooletu eksperdi hinnangu saamises nende tegevusele ja aruandlusele, seega kindlustunde, et aruandlus on korrektne. Niisamuti äririskide teadvustamises. "Tundub, et seda hinnatakse, sest oleme kiireima kasvuga audiitorbüroo olnud juba mitmeid aastaid," räägib Kangust.

Kõige suuremaks edu võtmeks peab Kangust häid töötajaid, kes teevad oma tööd pühendunult, ning meeldivat töökeskkonda, võimalust enesetäienduseks ja -arenduseks.

Lähiaastail on plaanis saada ka suuruselt esimese kümne audiitorbüroo hulka Eestis. "Midagi väga erilist me selleks ei tee, vaid teeme oma igapäevast tööd nii, et kliendid oleks rahul ja soovitaks meid ka oma tuttavatele," selgitab Kangust, kes peab investeeringuid töötajate arendamiseks ja tehnoloogia uuendamiseks igapäevaste vajalike toimingute hulka.

Kangust on varasemalt mõelnud ka ühinemisele teise ettevõttega, kuid praegu see plaanis ei ole. Liitumise juures on raske ühildada ettevõtete erinevad kultuurid, paratamatult jääb üks neist domineerima ja teine lämmatatakse.

Probleemiks auditeerimises on majandusalase hariduse omandanud inimeste vähesed teadmised audiitori tööst. Tihti saab töölesoovija alles töövestlusel teada audiitori tööülesanded ning siis loobub kandideerimast, põhjuseks liiga raske töö.

Hetkel kuum