3. detsember 2007 kell 14:59

Erika Salumäe peatas tegevuse Rahvaliidus

Erika Salumäe andis Rahvusvahelise Koolispordi Föderatsiooni (ISF) juhatusele nõusoleku kandideerida ISF presidendiks. Seoses suure väljakutsega rahvusvahelisel tasandil esitas Salumäe Eestimaa Rahvaliidu juhatusele palve peatada oma kuuluvus erakonnas.

Erika Salumäe naasis eile Sofiast Rahvusvahelise Koolispordi Föderatsiooni juhatuse istungilt, kus talle tehti ettepanek kandideerida järgmistel valimistel Rahvusvahelise Koolispordi Föderatsiooni presidendiks. Rahvusvahelisse Koolispordi Föderatsiooni (ISF) kuulub 70 riiki, maailmaorganisatsiooni 6-liikmelises juhatuses on Salumäe ülesandeks olnud rahvusvaheliste suhete arendamine eeskätt Ida-Lääne noortespordi lähendamisel. Eesti Koolispordi Liidu presidendina esindab Erika Salumäe ISF-is nii Baltimaade kui Põhjamaade koolispordi-ühendusi alates aastast 2004.

„Näen koolispordi arendamisel tohutut perspektiivi. Eesti tõsiseltvõetavusest annab tunnistust seegi, et kevadel andis ISF meile Santiagos üle korraldusõigused Koolinoorte Kergejõustiku MM-i läbiviimiseks 2009 juunikuus Tallinnas,” ütles Erika Salumäe. „Kuna tegemist on ühe tähtsaima võistlusega Rahvusvahelise Koolispordi Föderatsiooni võistluskalendris, nimetatakse seda ka Noorteolümpiaks. Nende suurvõistluste ettevalmistamine on tänaseks kestnud juba kolm kuud.”

Erika Salumäe astus Rahvaliitu 2005 aastal. Rahvaliidu Tallinna Linnaühenduse esimehena eelistas ta Riigikogu valimiste järel jääda Tallinna Linnavolikogu liikmeks. Toona põhjendas Salumäe Riigikogu liikme kohast loobumist sellega, et saab kohaliku omavalitsuse tasandil noortespordi arendamiseks rohkem ära. Erika Salumäe on Tallinna volikogu lastekaitsekomisjoni esimees. Teda seostatakse jalgrattateede-, puhke- ja terviselinnakute rajamise ning laste sporditoetuste väljavõitlemisega.

„Mul on oma valdkond – laste ja noortesport, mida võtan südamega. Leian, et mistahes erakondlik kuuluvus ei mängi siin mingit rolli. Sport olgu apoliitiline, erinevate parteide ja toetajatega kokkuleppele jõudes, suudame ka midagi konkreetset ära teha,” tõdes Salumäe.

Hetkel kuum