Euroliit pakub firmadele abikätt teadusuuringuteks

Epp Tohver-Bulavs 14. jaanuar 2008, 00:00

Euroliit annab Eesti ettevõtetele ligi 93 miljonit eurot toetusraha tehnoloogia arendamiseks.

Kuna 99 protsenti kõigist ELi ettevõtetest moodustavad väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted (VKE), siis on selge, et Euroopa majanduse konkurentsivõime sõltub palju just VKEde arengust. Paraku napib VKEdel üldjuhul ressursse innovaatiliste toodete ja teenuste väljatöötamiseks. Vajaka jääb koostööst teadusasutustega ning puudub raha.

Siinkohal tuleb ettevõtetele appi teadusuuringute ja tehnoloogiaarendamise seitsmes raamprogramm. Tegemist on ELi teadusuuringute rahastamise vahendiga, mis näeb ette suunata ajavahemikus 2007-2013 teadus- ja arendustegevusse 53,2 miljardit eurot.

Novembris kuulutati välja 7. raamprogrammi projektikonkurss "Teadusuuringud VKEde huvides", mille kaudu võivad ettevõtted Euroopa Komisjonilt taotleda raha teadusuuringute sisseostmiseks ülikoolidelt ja teistelt teadusasutustelt. Konkursi eesmärk on Euroopa VKEde innovatsioonialase võimekuse tõstmine ning kaasa aitamine uudsetel tehnoloogiatel põhinevate toodete ja turgude arendamisele. Kokku jagatakse projektidele välja ligi 93 miljonit eurot. Kavandatud tegevuste kestuseks peaks olema üks kuni kaks aastat, projekti eelarve on 0,5-1,5 miljonit eurot.

Projekti tulemuseks peab olema selge rakendusliku potentsiaaliga uute teadmiste sünd, kusjuures valdkonnale piiranguid ei seata. Eesmärk on tehnoloogiaalase oskusteabe hankimine pikemas perspektiivis.

Ehkki projektikirjutamist peetakse keeruliseks ja aega nõudvaks ettevõtmiseks, on Eesti teadusasutused ja ettevõtted sellega hästi toime tulnud. Tänu raamprogrammis osalemisele on mitmed meie ettevõtted muutunud läbilöögivõimelisemaks, sest on oma tehnoloogilistele probleemidele uudseid lahendusi leidnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:16

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing