Ministeerium: välisturistide arv langes juba ammu

15. jaanuar 2008, 16:28

Majandusministeeriumi hinnangul pole
mulluses majutusega välisturistide arvu languses midagi katastroofilist, sest
selline trend on kestnud juba paar aastat.

Välisturistide arv majutusasutustes on püsinud samal tasemel või isegi langustrendis juba paar aastat, kommenteeris majandus- ja kommunikatsiooniministeerium täna avaldatud statistikat.

Majutusega turistide arvu vähenemises mängib olulist rolli Soome turistide arvu langus. Soome statistikaameti andmetel vähendasid soomlased nii 2006. kui ka 2007. aastal igat tüüpi reise Eestisse. Vähenesid nii ühe- kui ka mitmepäevased, puhkuse- kui ka tööreisid.

"Üheks teguriks on kindlasti hindade tõus Eestis," kommenteeris ministeerium. "viimasel ajal on välisturistide arv aga vähenenud eelkõige spaades ja taastusravikeskustes." Hinnatõusu kõrval on välisturistide huvi languse põhjuseks ilmselt ka küllastumine, siia pole enam jäänud nägemata vaatamisväärsusi ega leita uusi huvitavaid ajaveetmise võimalusi.

"Tulevik pole siiski nii tume, kui karta võiks," rahustas majandusministeerium samas. Eesti liitumine Schengeni viisaruumiga suurendab kindlasti kolmandate riikide, sh Venemaa turistide arvu. Lisaks pakub see turvatunnet ja reisimismugavust ka paljudele Euroopa liikmesriikide kodanikele.

Tõenäoliselt elavdab Eesti turismi lennujaama laienduse valmimine, mis toob loodetavasti kaasa ka uusi lennuliine. Siseturismi kasvutrend jätkub. Näiteks novembris kasvas eestlaste kodumaistes majutuskohtades ööbimiste arv aastataguse ajaga võrreldes 10%.

Riik plaanib tutvustada Eestit kui turismi sihtkohta, turismisektori ettevõtjatele avanevad täiendavad ELi struktuurifondide toetusmeetmed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2008, 10:12
Otsi:

Ava täpsem otsing