1Partner: aastaga kaovad pooled tegijad

Kadrin Karner 17. jaanuar 2008, 00:00

"Viimase aasta jooksul toimunud turumuutustele suur osa kinnisvaravahendajaid tõenäoliselt vastu ei pea," nentis 1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahter ning lisas, et tõenäoliselt saab käesolev aasta proovikiviks ka mõnele suuremale büroole. "Esimesed koondamised on toimunud ning muudatusi on toimunud ka ettevõtete juhatustes," kommenteeris Vahter.

Tema sõnul on viimastel kuudel nähtav protsess, kus suuremate ja tugevamate büroodega soovivad liituda nii väikefirmade töötajad kui ka ettevõtted tervikuna. "Praegust olukorda kinnisvarasektori personali hulgas võib nimetada ka omanäoliseks rahvaste rändeks, kus valdkonnale truuks jääda soovivad tegijad otsivad endale tugevamat jalgealust," lisas Vahter.

Hoog Kinnisvara ASi juhataja Andres Kaur ei eita, et olukord on praegu raskem kui mõni aeg tagasi, kuid ta on optimistlik. "Me oleme suure kontserni Maru Konstruktsioonid tütarettevõte ja meil on pikaajalised plaanid." Tema sõnul ei ole neile üleostmispakkumisi tehtud, samuti ei koondata töötajaid. Kauri kinnitusel on konkurents tööjõuturul tihenenud.

"Kindlasti oleme ootaval seisukohal ja vaatame, mis juhtuma hakkab," rääkis Kaur.

Siili Kinnisvara omanik ja juhataja Silva Diener ütles, et nende väikesel ettevõttel on küll vähem tehinguid kui varem. "Pankrotti kindlasti ei lähe. Meil on üle 90 objekti praegu," rääkis Diener. Mingit pakkumist ettevõttele seni tehtud ei ole.

A4 Kinnisvarafirma juhatuse liige ja maakler Meelis Kukk ütles, et nende firma on ostupakkumise saanud. "On tehtud. Üks rahvusvaheline büroo," ütles Kukk, kelle sõnul nad pakkumist vastu ei võtnud ning veidi raskemas turuolukorras muretsemiseks otseselt põhjust ei leia. "Selge on see, et väiksemad bürood panevad uksi kinni ja lõpetavad tegevust," nõustus Kukk.

Tema sõnul on rohkem probleeme sellistel isehakanud maakleritel, kes nüüd olukorra muutudes enam hakkama ei saa.

Nõustun, et väiksemaid tegijaid jääb vähemaks. Lisaks väiksemate kinnisvaravahendajate turult lahkumisele lähevad ka väikeste ettevõtete kogemustega spetsialistid üle suurematesse firmadesse, kus neile suuremat kaitset ja võimalusi pakutakse. Organisatsiooni toetus on praegu oluline.

Väiksemate kinnisvaraettevõtete äraostmisesse suuremate poolt või nendega ühinemisse ma ei usu, sest väiksematel ettevõtetel pole suurt infobaasi, mida osta või endaga liita tasuks. Pigem liituvad väiksemad ettevõtted omavahel, jagades ühist kontorit ja ühist sekretäri.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing