Heategevuse ja sponsorluse piir hägune

22. jaanuar 2008, 07:56

Heategevus sarnaneb aina enam
sponsorlusega, mis on mõlemale poolele majanduslikult kasulik äritehing.

Ehkki heategevuseks on erinevaid võimalusi, eelistavad Eesti ettevõtted selliseid, mille abil jõutakse masside ette, kirjutas Äripäev.

Suhtekorraldusfirma Hill Knowlton Eesti juhataja Daniel Vaariku sõnul arvatakse nii Eestis kui ka mujal maailmas väga tihti, et heategevusega peab oma logo näitama. "Aga heategevusele logondust peale surudes võib saaja hea tunde ära rikkuda," hoiatas Vaarik.

Tartu Ülikooli sotsiaalse kommunikatsiooni dotsent Triin Vihalemm midagi eriskummalist heategevuse turundusvankri ette rakendamises ei näe. "Heategevuse lihtsam vorm on ühekordsed sotsiaalsed kampaaniad, kus on ka turunduslik osa väga nähtav," rääkis ta. "Kõige vaieldavam on, kui piimaliit kutsuks üles piima jooma. Siin on kommertshuvi väga selgelt näha," tõi ta näite.

EMT avalike suhete juht Kaja Pino heategevust ja sponsorlust vastanda ei taha, aga tõdeb, et enamik firmade heategevuskampaaniaid pole heategevus selle klassikalisel kujul, kus toetatakse kedagi, kuid ei räägita sellest.Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. May 2008, 12:57
Otsi:

Ava täpsem otsing