UBS sai kvartaliga 121 miljardit krooni kahjumit

30. jaanuar 2008, 12:26

Varade mahu poolest Euroopa suurim pank UBS
AG teenis neljandas kvartalis rekordilise kvartalikahjumi, mis ulatus 12,5
miljardi Šveitsi frangini (121 miljardi kroonini), kirjutas uudisteagentuur
Bloomberg.

Hiigelkahjumi taga oli 14 miljardi dollari (148 miljardi krooni) eest maha kirjutatud varasid, mis olid seotud kõrge riskitasemega hapuks läinud USA eluasemelaenudega.

Korstnasse kirjutatud laenude maht oli üllatuslikult suur. Uudisteagentuur Bloomberg andmeil ootasid analüütikud UBS-le keskeltläbi poole väiksemat kahjuminumbrit.

Varade allahindlus lükkas suurpanga ka terve aasta lõikes kahjumisse. 2007. aasta kahjuminumbri suurus peaks ulatuma 4,4 miljardi Šveitsi frangini.

„Kahju oli tohutu. See kustutas kasumi ja näitas, et pangas tuleb läbi viia kontroll, et midagi sellist enam ei juhtuks ning leidma üles süüdlased,“ ütles Ethos Foundation direktor Dominique Biedermann, kelle portfellisse kuulub 80 miljoni frangi eest UBS aktsiaid.
„Ma ei välista tulevasi varade allahindlusi, aga on kindel öelda, et hullem on selja taga. Ma loodan, et asjad hakkavad paremuse poole liikuma,“ ütles Julius Baer vanemanalüütik Madeleine Hofmann.

Möödunud aasta 10. detsembril teatas UBS, et plaanib müüa 13 miljardi Šveitsi frangi eest vahetusvõlakirju. Samuti on pank avaldanud arvamust, et finantssektori jaoks tuleb ka käesolev aasta raske.

USA kinnisvaraturu kollapsi tõttu on pangandussektor praeguseks maha kirjutanud juba rohkem kui 130 miljardi dollari eest varasid.

UBS aktsia oli täna keskpäevaks vajunud 1,4%, tasemeni 46,16 Šveitsi franki. Viimase kaheteist kuuga on aktsia taandunud ligi 39 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. April 2008, 13:42
Otsi:

Ava täpsem otsing