TNS Emor: Eestlased on eluga rahul

Hille Tressum 31. jaanuar 2008, 15:03

TNS Emor viis sügisel läbi Eurobaromeetri
uuringu, mille andmetel on Eesti kodanikud eluga endiselt rahul ning enamus
hindab riigi majanduse ja tööhõive olukorda jätkuvalt positiivselt.
Lähitulevikult oodatakse ennekõike stabiilsust, teatas uuringufirma.

Sügisel korraldatud uuringu kohaselt kardab negatiivset stsenaariumit vaid kolmandik kodanikest, ülejäänutele see muret ei valmista. Tööhõives oodatakse lähiaegadel endise olukorra jätkumist, tööturgu ja töö leidmise võimalusi hindavad inimesed üldiselt heaks. Siiski päris kõigega inimesed rahul ei ole, probleemina nähakse hinnatõusu.

Euroopa Komisjoni esinduse juhi Toivo Klaari sõnul paistavad Eesti kodanikud silma eelkõige positiivse hoiakuga.

"Euroopa Liidu keskmisest ollakse kõrgemal nii hetkerahulolu kui ka tulevikuootuste osas. Jätkuvalt positiivselt suhtutakse ka Euroopa Liitu kuulumisse," sõnas Klaar.

TNS Emor projektijuht Jaanika Hämmali sõnul langes kodanike osakaal, kes peavad Euroopa Liitu kuulumist heaks, võrreldes kevadel tehtud uuringuga 66%-lt 61%-le, olles siiski eelmiste aastate keskmisest tasemest kõrgemal.

"2007. aasta kevadine uuring langes otse pronksiöö ja selle järelkajade keskmesse, mis mõjutas suhtumist erinevatesse institutsioonidesse, sealhulgas Euroopa Liitu, positiivses suunas. Sügiseks on hoiakud taas stabiliseerunud tavapärasemale tasemele. See tähendab endiselt, et kodanikud on Euroopa Liitu kuulumise osas väga positiivselt meelestatud," sõnas Hämmal.

Euroopa Liidust näevad kokkuvõttes Eestile kasu 80% kodanikest. Euroopa Liidu rolli Eestis tunnustatakse ennekõike kaitse- ja välispoliitikas, terrorismivastases võitluses, majanduses ja keskkonnakaitses.

Uuringu käigus, mille viis läbi TNS Emor 27. septembrist 22. oktoobrini möödunud aastal, kaardistati Eesti ja Euroopa Liiduga seotud arvamusi ja hoiakuid. Kokku küsitleti 1012 Eestis elavat Euroopa Liidu kodanikku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. August 2008, 15:09
Otsi:

Ava täpsem otsing