Mr Darcy ökopoes müüakse Eesti käsitööd

Mariliis Pinn 06. veebruar 2008, 14:26

Briti näitleja Colin Firth üritab koos
naise Livia ja sõpradega muuta raiskavat Londonit ning avas täna oma
ideede elluviimiseks linnas ökopoe, kus müüakse ka
Eestis valmistatud käsitööd.

Kauplus Eco asub Londoni lääneosas Chiswickis.

Colin Firth, keda kõige paremini tuntakse Hr Darcyna Jane Austeni romaani "Uhkus ja eelarvamus" põhjal toodetud BBC miniseriaalist ning Bridget Jonesi filmidest, on koos abikaasaga tulihingeline keskkonnaaktivist. "Ökofriikidena" taaskasutavad nad kõike, mis võimalik, ja hoiavad kokku, kust saab. Näiteks on 38aastasel Livial paar kingi, mille ta ostis siis, kui oli 19aastane, ning mis on jälle moes, kirjutab Homes Property.

Idee oli asutada pood, kus külastajad saavad nii keskkonnasõbralikke tooteid osta kui saada nende kohta teavet. "Ma ei tea teist sellist poodi, kus saaks osta kaunilt disainitud tooli või kasutatud paberile käsitsi maalitud tapeeti, mis oleks ilus vaadata ja ühtlasi keskkonnasõbralik," ütles ajakirjale Livia vend Nicola, kes samuti projektis kaasa lööb.

Neljakorruselise kauplusest leiab pisikesi loodussõbralikke asjakesi, näiteks kirjatarbeid, mida saab isikustada tuuleenergial töötava printeriga, mööblit jne. Muuhulgas leiab poest ka Eesti käsitööd, patju, tekke ja muid tekstiile.

Antakse ka nõuandeid keskkonnasõbralike eluviiside, näiteks tuulegeneraatorite kohta. Poes on ka toimiv ökoköögi näidis ja juba kasutatud vett kasutav tualett.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. February 2008, 14:26
Otsi:

Ava täpsem otsing