Miljoni krooniga seitse tippu

Väinu Rozental 11. veebruar 2008, 00:00

"Olen kõik oma säästud investeerinud mägedesse," ütleb Sikk ja lisab, et muidugi on tal ka häid sõpru, kes on tema hobi rahaliselt toetanud.

Siku kinnitusel otseseid sponsorfirmasid tal ei ole, kuid mitmel ekspeditsioonil on ta kandnud Ilves-Extra matkariideid ning Matrix Grupi seljakotti.

Siku arvutuste järgi on mägironijate unistuse ehk seitsme tipu võtmine kokku läinud maksma miljon krooni.

"Ligi poole sellest rahast olen ise välja käinud," seletab Sikk, kes kuni eelmise aasta suveni sai palka laeval Meloodia vanembaarmeni ametit pidades. "Samas olen ma teinud ka teisi mägesid, mitte ainult seitset tippu, ja sinna on samuti hulk raha kulunud."

Siku sõnul pole poolsada tuhat krooni mägedes väga suur raha. "Kalliks teevad asja mitmesugused paketid, millest teatud mägede puhul ei saa ka keelduda," räägib Sikk. "Näiteks Džomolungma ekspeditsioonil pead palkama koka ja šerpad ning Antarktika paketis antakse sulle ilmtingimata giid kaasa."

Sikk tunnistab, et seitsme tipu vallutamisele hakkas ta tõsiselt mõtlema alles pärast Antarktika kõrgeima mäe Vinsoni alistamist. "Kui kunagi Elbrusel käisin, ega siis sellele ei mõelnud küll," muigab Sikk. Viimase seitsmest kontinendi tipust alistas Sikk tänavu jaanuari lõpus.

Tulevikus tahab Sikk hakata tegutsema mägedes giidina. "Sellistel riskivabamatel mägedel nagu Kilimanjaro, Elbrus ja Aconcagua," täpsustab Sikk. "Samuti tahan tänavu kevadel hoo sisse lükata omanimelisele matkaklubile, mis keskendub peamiselt paadi- ja mägimatkadele."

Ilves-Extra tegevjuhi ja omaniku Arvo Kivikase kinnitusel peavad nad äärmiselt oluliseks koostööd oma ala tipptegijatega, sealhulgas mägironijate ja alpinistidega.

"Tahame, et meie riiete kohta annaksid tagasisidet tõelised eksperdid," lausub Kivikas. "Alar Siku ning teiste proffide märkuseid ja ettepanekuid võtame arvesse masstoodangu tootmisel."

Mägironijaid ja alpiniste on mitut sorti. Näiteks osa alpiniste võtavad vaid järske seinu, kõrged tipud pole nende jaoks olulised.

Kontinentide kõrgeimate mägede vallutamine on ilus asi. Neist tippudest tõsiseim on kindlasti Everest. Seega kes selle võtnud on, sellel tasub alistada ka teised.

Ka Alaskas asuv McKinley on raske, sest seal on nii külm.

Ja Antarktikasse ligipääs on heitliku ilma tõttu keeruline ning muidugi on see ka väga kallis ettevõtmine.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing