Piim võib poodides odavneda

12. veebruar 2008, 08:22

Mitmed piimatööstused, kes hakkasid aasta
alguses põllumeestele piimakilo eest maksma kuni 5,5 krooni, püüavad hinda taas
alla kaubelda. Seeläbi võib piim ka poodides odavneda.

Läbirääkimisi peavad piimatootjatega eelkõige need tööstused, kes mullu maailmaturu hindade kiirest tõusust eufooriasse sattusid ning edu jätkumise lootuses ka põllumeestele priskemat sissetulekut lubasid, kirjutas Postimees.

Kõik see viis olukorrani, et praegu kõigub erinevate tööstuste makstav piimaraha enam kui 50 senti. Eesti ühe suurema juustutootja E-Piima juhi Jaanus Muraka sõnul ei ole piimarahas kunagi varem nii suuri kääre olnud, samas kinnitas Murakas, et nemad maksavad piima eest viis krooni ega võitle praegu hinna alandamise pärast.

Hinna langetamise nimel võitleb aga näiteks Põlva Piim – nende toodang läheb suuresti ekspordiks ning ka maailmaturul toimuv mõjutab neid kõige enam.

«Maailmaturu hinnad on praeguseks langenud tasemele, kus nad olid mullu samal ajal,» rääkis Põlva Piima osanik ja juhataja Aivar Häelm. «Siis maksime aga piima eest neli krooni, praegu laias laastus viis ja pool krooni, praegusele tasemele ei saa toorpiima hind jääda.»

Eesti suurima piimatööstuse Tere juhataja Ülo Kivise sõnul ei tule hinnalangus kõne alla enne tänavust teist kvartalit, sest tootjatega on sõlmitud pikaajalised lepingud.

Lisaks peavad Kivise sõnul siinsed tööstused arvestama, et Eesti on avatud turg ning siinse kauba ja toorpiima vastu võivad huvi tunda ka näiteks lätlased-leedulased.Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. February 2008, 08:21
Otsi:

Ava täpsem otsing