Medvedjev avalikustas oma majandusprogrammi

15. veebruar 2008, 13:48

Venemaa tõenäoline järgmine president
Dmitri Medvedjev avalikustas täna liberaalse tooniga majandusprogrammi, mis
rõhutab vajadust parandada Venemaa juriidilist süsteemi ning võidelda
korruptsiooniga.

Siberis majandusfoorumil äriliidritele esinenud Medvedjev ütles, et tema majanduspoliitika nurgakivi on vabadus – nii majanduslik kui isiklik.

Presidendiks saamise korral kavatseb Medvedjev keskenduda neljale „i”-le – institutsioonid, infrastruktuur, innovatsioon ja investeeringud ning püstitada omale lähiaastateks seitse olulisemat ülesannet – saada üle õiguslikust nihilismist, võidelda bürokraatiaga, alandada makse, teha rublast regiooni üks reservvaluutasid, moderniseerida transpordi- ja energia infrastruktuur, panna alus riiklikule innovatsioonisüsteemile ning viia ellu sotsiaalprogramm.

Medvedjev rõhutas omandiõiguste kaitset ning lubas ametnikud riigifirmade nõukogudes kompetentsete juhtide vastu välja vahetada. Samuti tahab Medvedjev langetada makse, et jõudne majanduskasv, mis mullu küündis 8,1%le, võiks jätkuda.

„Meie maksusüsteem peab olema konkurentsivõimeline teiste riikide maksusüsteemidega. Riik peab koguma vaid niipalju makse kui on vaja ühiskonna efektiivse toimimise tagamiseks ning et kodumaised firmad välismaale ei pageks,” ütles Medvedjev, korrates üleskutset vähendada käibemaksu ja energiakandjate eksporditolle.

Nädal tagasi esines viimase suurema programmkõnega presidendiametis Vladimir Putin, kus ta visandas Venemaa tuleviku aastani 2020. Eilsel suurel pressikonverentsil ütles Putin, et tagab endale ka presidendiametist lahkumise järel Medvedjevi peaministrina mõjuka rolli, et need plaanid ellu viia. Medvedjevi kava seab Putini sõnul eesmärgid vaid järgmiseks neljaks aastaks ning „täiendab” tema visiooni.

„Dmitri Medvedjev teab väga hästi, mida teha tuleb. Ka Vladimir Putin teadis väga hästi, kuid ei teinud midagi,” kommenteeris Venemaa endine majandusminister Jevgeni Jasin agentuurile Reuters. „Putin jääb võimule ka 2. märtsi presidendivalimiste järel. Medvedjev on tore poiss ja hea mänedžer. Arvan, et ta ütles, mis ta oma hea hariduse baasilt tegelikult mõtles. Elame näeme, kiusatused saavad tal suured olema.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. February 2008, 13:46
Otsi:

Ava täpsem otsing