Arengufond sõelub välja kuldmune 70 ettevõtte seast

1706-aripaev 15. aprill 2008, 07:25

Eesti Arengufondi on jõudnud üle 70
peamiselt tehnoloogiaettevõtete investeerimisprojekti, millest esimesed leiavad
hiljemalt jaanipäevaks toetust.

Aasta jooksul toetatakse kaheksat ettevõtmist.

Fondi nõukogu aseesimees Erik Terk ütles, et investeerimiskontaktide arv on eeldatust parem, kuid neist kõik ei ole tõsiseltvõetavad. "Küsimus ongi pigem selles, kui palju leidub kuldmune, mis võiksid olla tõeliselt kõrgtehnoloogilised firmad," ütles ta.

Ka Arengufondi juhatuse esimees Ott Pärna ütles, et äride investeerimisküpsus on väga erinev ja peaaegu kõigiga tuleb enne võimalikku investeeringut palju tööd teha.

Fond on Pärna sõnul kavandanud selleks aastaks kuus kuni kaheksa investeeringut. "Maailmapraktika näitab, et sajast riskikapitalifirmale esitatud äriprojektist investeeritakse kolme-nelja. Seega sõel on tihe ja ka sellise tiheduse juures saavad tõeliseks täheks vaid vähesed," lisas ta.

Täpsematest summadest ei soovinud fondi liikmed veel rääkida. Seaduse järgi saab investeerida ühte ettevõttesse kuni 4 miljonit eurot. Peale selle tuleb leida kaasinvestorid, kes paigutavad ettevõttesse raha samas suurusjärgus.

"Kuid esimesed pääsukesed ei ulatu kindlasti selliste summadeni. Investeerime järk-järgult: lepime ettevõtetega kokku eesmärkides ning alles siis, kui need on saavutatud, teeme järgmise osainvesteeringu," selgitas Pärna.

Tergi sõnul on kõige olulisem ettevõtte kasvupotentsiaal. "Mingil ajal peaks vallanduma väga kiire kasv. Ettevõte ei tohiks olla sellele liiga kaugel ega liiga lähedal."

Pärna sõnul ei tehta otsuseid sektoripõhiselt, vaid lähtutakse eraldi igast ettevõttest. "Selleks, et hakkaksime ühes paadis sõitma, peab ettevõttel olema hea tiim, innovatiivne konkurentsieelis ja realistlik pilk väljapoole Eestit," ütles ta.

Fond kavatseb esimesed investeerimisotsused langetada hiljemalt jaanipäevaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. April 2008, 13:24
Otsi:

Ava täpsem otsing