Ragn-Sells: võidupakkumine nõudis matemaatikat

15. aprill 2008, 17:55

Ragn-Sellsi ärijuht Agu Remmelg ütles
aripaev.ee-le, et Mustamäe jäätmeveo konkursi tingimused eeldasid võidupakkujalt
matemaatilis-psühholoogilist lähenemist.

Remmelg ütles: "Mustamäe pakkumiste eelõhtul selgus, et ristsubsideerimine on lubatud ja arvestatakse kogu projekti lõpphinda. Pakkumise koostamisel sai lähtuda vaid Lasnamäe konkursi tulemustest ja kuna Cleanaway pakkus juba seal nullhinda, oli ainuke võimalus nulli ja miinuste pakkumisega kaasa minna."

Et jäätmekäitleja kogu linnaosa lõikes ots-otsaga kokku tuleks, lubasid suurfirmad tühjendada vähemlevinud konteinereid alla teenuse omahinna. Remmelga sõnul oli see aja ning närvide mäng, kus erinevaid variante viimase hetkeni läbi arvutati ning konkurentidele vastusamme leiutati.

Remmelg märkis: "Selle tagant, et teema üldse üles võeti, paistavad ühe või teise konkurendi kõrvad. Panused olid väga kõrged ja pakkumised madalad."

"Eks see ole õppetund meile kõigile," kommenteeris Remmelg Lasnamäe ja Mustamäe jäätmeveokonkursside tühistamist. Ta lisas, et nüüd tuleb Tallinna linnal välja töötada uued konkursitingimused ning korraldada uus konkurss.

Remmelg ütles, et uue konkursi õnnestumiseks tuleks pakkumiste hindamise mudel ümber teha ja nõuda, et jäätmekäitlejad ei lubaks ühtki teenust alla omahinna.

"Igal ametil on oma ülesanded ja kui konkurentsiamet tunneb vajadust, eks ta siis kontrollib," kommenteeris Remmelg võimalikku kartelliuurimist. "Need (süüdistused - toim.) tulid väga ootamatult, usun, et selle taga on väga tugev konkurents," nentis ta.

"Viimati kontrolliti meid, kui olime sõlminud kokkuleppe jäätmekäitlustehase kinnistu ostuks," rääkis Remmelg ja lisas, et kuna ametnikud midagi ei leidnud, võtsid nad ka oma kahtlused ja süüdistused tagasi. Konkurentsiameti reid Ragn-Sellsi kontorisse jäätmeautode sõitu ei mõjuta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. June 2008, 16:05
Otsi:

Ava täpsem otsing