SEB pakub võimalust investeerida väärismetallidesse ja loomadesse

15. aprill 2008, 13:31

SEB pakub ainulaadset võimalust
investeerida kapitaligarantiiga strateegiasse, mis teenib tulu nii toorainete
hinna tõusult kui ka languselt.

Investeerimishoiuse Comm-PASS alusvaraks on UBSi juhitav portfell, mille tootlus on seotud toorainete hinnamuutusega. Portfell koosneb 19 toorainest ning kaetud on olulisemad toorainesektorid: energia, vääris- ja baasmetallid, põllumajandus ning elusloomad.

Portfelli koostamisel on iga tooraine jaoks välja töötatud oma strateegia, mis annab sõltuvalt turul toimuvast kas ostu- või müügisignaale, teatas pank. Selline lahendus annab võimaluse teenida tulu nii toorainete hinna tõusu kui ka languse ajal, andes talle suure eelise võrreldes teiste tooraineindeksitega, mis on orienteeritud ainult hinnatõusule. SEB peab eeliseks ka madalat korrelatsiooni võlakirjade ja aktsiatega, mis võimaldab hästi investeerimisportfelli hajutada.

"Viimase aja arengud aktsia- ja võlakirjaturul on tõstnud klientide huvi alternatiivsete investeeringute vastu," selgitas SEB raha- ja kapitaliturgude divisjoni jaetoodete müügijuht Kai Kutsar. "Valisime UBS Comm-PASSi portfelli välja, sest see on ajalooliselt väga hästi käitunud ning pakkunud erinevates turuolukordades stabiilselt hea tootlust," lisas Kutsar.

Uute investeerimishoiuste alguskuupäev on 14. mai 2008 ning pikkus 2 aastat ja 19 päeva.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. May 2008, 16:23
Otsi:

Ava täpsem otsing