Rõivas: Tallinna võlakoorem mõjutab negatiivselt riigieelarvet

21. aprill 2008, 16:01

Riigikogu liige Taavi Rõivas esitas
rahandusminister Ivari Padarile arupärimise, et selgitada, Tallinna hiigellaenu
mõju riigile ning tõdes, et Tallinn elab selgelt üle oma võimete.

Tallinn kavatseb niigi suurt võlakoormust kasvatada veel 1 miljardi krooni võrra, see aga mõjutab negatiivselt valitsussektori eelarvetasakaalu, sõnas Rõivas pressiteates.

„Ajal, kui kogu riik pingutab ja otsib kokkuhoiuvõimalusi, tekitab linn valitsussektori tasakaalu veel miljardilise augu. Sisuliselt sunnitakse riiki veel miljardiliseks kärpeks," sõnas Rõivas: „Tallinn elab selgelt üle oma võimete, kulutades üle kolmandiku sissetulekutest rohkem.” Rõivas tõi võrdluse, et miljard krooni on nii suur raha riigieelarvest, et selle eest saaks välja maksta näiteks 10 kuud vanemahüvitist.

Riigikogu liikme Taavi Rõivase sõnul võiks uue majandusprognoosi valguses oodata linnavalitsuselt negatiivse lisaeelarve planeerimist. Tänastest uudistest ilmnes hoopis vastupidine – pealinn soovib tervelt miljard krooni juurde laenata.

„Investeeringud kasvavad linnaeelarves minimaalselt - investeerimisprojektide maht kasvab kõigest 0,1% ning investeeringud koos aktsiate soetamisega 1,9%, mis muutuvhindades tähendab märkimisväärset tagasiminekut."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. April 2008, 15:59
Otsi:

Ava täpsem otsing