Saku Õlletehas loodab Carlsbergi tuntusest võita

30. aprill 2008, 14:33

Täna toimunud Saku Õlletehase aktsionäride
koosolekul kinnitas finantsdirektor Inga Kuusik, et Carlsberg Balticu kahe
kolmandiku õlletehase osaluse omandamisest loodab Saku ainult võita.

Ei juhtu just sagedasti, et börsiettevõtete aktsionäride koosolekul väikeaktsionärid aktiivselt küsimusi ja ettepanekuid esitavad, nagu tegid seda täna aktsionärid Saku Õlletehase üldkoosolekul. Ühe küsimusena esitati, mis muutub sellest, et Carlsberg Baltic sai suuromanikuks.

„Ega see väga suur ja ootamatu muudatus ei olnud,“ tõdes Kuusik. „See oli juba varasemalt teada.“ Kuusik pidas silmas Carlsbergi osaluse ostu British Newcastle´lt, kes mõlemad algselt omasid 50 protsenti Baltic Beverages Holdingust, kes oli 75 protsendiga Saku Õlletehase aktsionär.

„Meie jaoks on see muudatus väga rõõmustav, sest Carlsberg, kes on maailmas 5. õlletootja, omab ka meeletut oskusteavet ja tuntud brände. Loodame ka ise sellest võita,“ lootis Kuusik.

Sellest tulenevalt esitas järgmine väikeaktsionär küsimuse, kas Saku õllesid üldse veel valmistatakse kohaliku retsepti järgi, kuna suuromanik on ju rahvusvaheline.

Seepeale tõi Kuusik näite Saku Heledast, mille retsept pärineb 1975. aastast, ja kinnitas, et Saku Originaal on täiesti Saku originaal ja et selle retsepti järgi seda mujal ei valmistata.

Esitati ka intrigeeriv küsimus dividendide maksmise kohta. „Kas ei ole ebaloogiline, kus eelmine majandusaasta on olnud aega kõige edukam, makstakse aktsionärile dividendi 10 krooni aktsia kohta, aga 2006. a eest 25 krooni? Finantsdirektor kommenteeris seda sellega, et tegelikult ei luba eelmine aasta maksta rohkem dividende, sest 100 mln jaotamata kasumist läheb 80 mln dividendideks ja ca 20 mln tulumaksuks, nii et mingis ulatuses isegi jaotamata kasum ületatakse.

„Kuna aga 2006. a oli bilanssi kuhjunud palju vaba raha ja seda ei olnud investeerimiseks tarvis, oli see mõttekas välja maksta, mistõttu tundsite seda ka ise raha näol, mis laekus teie kontodele,“ selgitas Kuusik kohale tulnud aktsionäridele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. April 2008, 14:31
Otsi:

Ava täpsem otsing