Merike Lees • 1. mai 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Eestlanna terrass võitis 3. koha

Kõige selgemalt ülejäänud kümnest võistlustööst eristunud karge, rahulik, puhas ja looduslik terrass oli messikülastajate häälte põhjal selge favoriit veel messi eelviimase päeva õhtul.

Viimane päev tõi aga muudatuse ja Karin Truverk-Finkelsteini terrass sai lõppkokkuvõttes kolmanda koha.

Võitjaks osutus messikülastajate häälte põhjal töö "Zen Anna moodi" Garden by Anna esituses: mugav nurk lõõgastumiseks, kus on diivan ja vanasse autorehvi valatud veesilm, kividest laotud teerada samblaga kaetud kivide vahel ning bambused ümberringi.

Teiseks tuli töö "Midagi vana, uut, …" Kattise ja Solbrudeni teostuses. Nemad olid loonud vanaema kodu miljöö: põrandat kattis vaip, vana kiiktool oli vooderdatud pehme naha ja patjadega, nostalgiliselt vana mööbel ja rohked potitaimed riiulis meenutasid lapsepõlve vanaema juures veedetud aegu. Kujundusest ei puudunud lavendlipott, mis tundus olevat Rootsis üks populaarsemaid taimi.

"Pärast tulemuste väljakuulutamist tuli minu juurde kümmekond inimest, kes ütlesid, et just minu töö oleks pidanud võitma," meenutab autor võistlusjärgseid reaktsioone.

Võistluse märksõnad olid argiluksus ja meelelisus, taaskasutus ning maalähedus. Karin Truverk-Finkelstein sai inspiratsiooni ühelt katuseterrassilt, mis asub Stockholmi keskuses vaatega üle linna. Seal elab Sofia, kes töötab palju ning vajab kohta, kus saaks lõõgastuda ning patareisid laadida. Sellest lähtuvalt tahtis autor teha midagi lihtsat 7. meele naudinguks. Terrassi nimeks sai "Ainult üks minut" - üheminutiliste meditatsioonide järgi, mida ta ka ise argipäevas praktiseerib.

Karin Truverk-Finkelsteini eesmärk oli anda inimestele idee, mida koju kaasa võtta ja rakendada. Tema kujundus oli lihtne ja realistlik, eristudes selgelt konkurentidest. Ta oli terrassi äärde paigutanud taimelava, kus kasvasid erinevad söödavad taimed - erinevad maitse- ja salatitaimed, maasikas, silmailu pakkusid lillade õitega lavendlipuhmad.

Karini sõnul on rootslased väga suured isekasvatajad, oma ürdipeenar on väga paljudel ja see teema väga in.

Rootslaste huvi aianduse vastu peegeldus selgelt ka messikülastajate hulgas - reedesel tööpäeval lookles rongijaamast messikeskusesse pidev inimeste rongkäik ning messihall oli tunglemist täis. Püstitati ka uus külastajate rekord - nelja päevaga käis messil 70 000 inimest.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt