Piimatööstur: siseturg on stabiilne, aga eksport langenud

Hille Tressum 05. mai 2008, 14:40

Maag Piimatööstuse juhi Valdis Noppeli
sõnul ei saa rääkida siseturu tootmise suurest langusest, pigem on languse
põhjustajaks eksport.

Statistikaameti andmeil on piimatööstuse tootmine võrreldes eelmise aasta märtsiga langenud 17% võrra, põhjuseks toob amet hüppeliselt kasvanud hinnad, mille tõttu on vähenenud tarbimine.

„Suurim langus on tulnud ekspordist. Nüüdseks, kus toorme hind on kallinenud, on mõnevõrra raskem eksportida, kuna tehased tahavad odavamat toodet, mida me hetkel pakkuda ei saa. Mis aga puudutab turusisest olukorda, siis siinkohal saaks rääkida vaid 2% langusest, mis on suhteliselt stabiilne,“ sõnas Noppel.

"Usun, et piimatoodete hinnad enam ei tõuse. Julgen väita, et meie oleme hinda langetanud ning seda eelkõige selletõttu, et me ei taha olemasolevaid mahte kaotada. Viimased kaks kuud on toodete hinnad langustrendiga kaasaläinud. Siinkohal oleme vaadanud: mida on rohkem vaja realiseerida, selle hinda oleme ka langetanud. Kas see ka tarbijale kajastub, ma kommenteerida ei oska, kuna see on juba kaubanduse rida," rääkis Noppel.

Piimatöösturi sõnul on suhteliselt ebatõenäoline, et tänavu võiks piimatööstus eelmise aasta hüpet korrata. Siiski arvab ta, et mõnevõrra võib piimaturg sügisel siiski tõusta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. August 2008, 09:46
Otsi:

Ava täpsem otsing