Ansip: tulumaksu laekumine tegi metsiku kasvu

04. juuli 2008, 14:55

Peaminister Andrus Ansip ja
rahandusminister Ivari Padar tõdesid eilsel valitsuse pressikonverentsil, et
riik on suvekuude maksulaekumistega graafikus, Ansipi sõnul on üksikisiku
tulumaksu laekunud 21,9% rohkem kui eelmisel aastal, metsik kasv, lisas ta.

„Kui maksubaasi tõusu suurenemist kavandati kohalikele omavalitsustele selle sama väga halva prognoosi järgi 15-16%, siis tegelikkus on ületanud kõik ootused, praeguseks on esimesel poolaastal üksikisiku tulumaksu laekunud kohalikele omavalitsustele koguni 21,9% rohkem kui möödunud aastal samaks ajaks. See on päris metsik kasv,“ sõnas Ansip.

„See, mis puudutab esialgset pilguheitu, siis ütleks nii, et me oleme selles graafikus, nagu praegusel juhul oleme lisaeelarvega valmis saanud,“ ütles Padar eile laekumiste kohta üldiselt ning lisas, et maksude laekumine on stabiilne, ei mingeid suuri tõuse eha langusi.

„Ma olen nõus Ivari Padariga, et me püsime seal lisaeelarve graafikus, ei näe mingisugust põhjust ei optimismiks ega pessimismiks,“ sõnas peaminister ning ütleb, et välja võiks tuua väga hea laekumise tulumaksu osas. „Kohalikel omavalitsustel meil põhjust praegu väheste maksulaekumiste üle kurta absoluutselt ei ole.“

Ka on riigijuhtide sõnul ootuspäraselt hakanud laekuma kütuseaktsiisi. Selle laekumised viimase kolme kuu jooksul on väga kiiresti kasvanud - 334 miljonit, 398 miljonit ja 444 miljonit. „Ehk siis 110 miljonit krooni on näiteks praegu juunikuus tulnud rohkem, kui oli aprillikuus kütuseaktsiisi,“ ütles Ansip.

Alkoholiaktsiis on samuti hakanud päris korralikult laekuma - aprillis 153, mais 212 ja juunis 251 miljonit krooni.

Käibemaks peaministri sõnul pendeldab ja seal mingisugust erilist murrangut pole toimunud: aprillis 1,738, mais 2,02, juunis 1,83 miljardit. Seda, et oleks käibemaksu kuidagi hästi või paremini tulema hakanud, minister öelda ei saa. Sotsiaalmaks on oma 2,5 miljardilise laekumisega enam-vähem oodatud suurusjärgus.

Äripäeva analüütik Raivo Sormunen tõi välja, et möödunud kuul laekus eelarvesse 2,69 mld krooni eest sotsiaalmaksu, mida on 16% rohkem kui aasta eest: "Kuna 2006. aasta algusest on sotsiaalmaksu laekunud kuude lõikes 16,6-29,1% enam kui aasta eest, võib öelda, et tegemist on viimaste aastate madalaima kasvutempoga."


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. August 2008, 14:17
Otsi:

Ava täpsem otsing