Õpetajate sülearvutite hange upub vaidluste rägastikku

Mariliis Pinn 14. juuli 2008, 08:22

Plaan varustada 4000 õpetajat kooliaasta
alguseks sülearvutitega on takerdunud arvutifirmade armutusse heitlusse
ihaldusväärse riikliku tellimuse pärast.

Kahetsusväärselt veniva riigihanke käigus MicroLinki järel teiseks jäänud ettevõte Sonex pani pärast allajäämist kõik mängu, et haarata 40 miljoni kroonise mahuga tehing endale, seetõttu ei oska praegu keegi öelda, millal jõuab aprillis välja kuulutatud hange õnneliku lõpuni, kirjutas Postimees.

Haridusministeeriumi ja Tiigrihüppe Sihtasutuse varasema kava kohaselt tulnuks leping parima pakkumise teinud IT-firmaga sõlmida juba juunis.

Haridusminister Tõnis Lukas avaldas läinud nädalal kahetsust, et sülearvutite projektile on viimane vint hanke vaidlustamise tõttu veel peale keeramata. «Praegu vaidlevad siis MicroLink ja Sonex, üks süüdistab teist ühes patus, teine jälle seda esimest, küll on ühe puhul deklareeritud vale kaal, teise arvuti ei mahu jälle kotti ja ma loodan, et see vaidlusperiood mingil ajal lõpeb ja õpetajad hakkavad sügisel sülearvuteid ka saama,» rääkis Lukas.

Ka ministeeriumi nõunik infotehnoloogia alal Jaak Anton uskus, et 2008. aasta jooksul hakkavad õpetajad arvuteid kasutama, kuna lõputult ei ole võimalik protsessida, tohutut huvi hanke vastu näitab juba see, et kevadel tuli oma pakkumistega välja kümmekond firmat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. September 2008, 16:07
Otsi:

Ava täpsem otsing