Kolmandik vallavalitsusi ignoreerib elektroonilisi teabenõudeid

Mariliis Pinn 15. juuli 2008, 08:03

Kolmandik vallavalitsustest jätab neile
esitatud elektroonilisele teabenõudele vastamata, selgub värskest uuringust,
selle oletatavaks põhjuseks on vallavalitsuste vigased veebilehed.

Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia infoteaduse ja dokumendihalduse eriala tudeng Anneliis Konks saatis oma lõputöö tarvis tänavu veebruaris 193 vallavalitsusele teabenõuded, milles palus andmeid vallavalitsuse töö põhinäitajate kohta, olgu selleks siis vallaelanike arv, majandusaruanne, ametnike palgaandmed vms, kirjutas Postimees.

Teabenõuded esitas Konks interneti teel, kasutades selleks veebilehtedel leiduvaid teabenõude vorme ja e-kirju, seejuures ei huvitanud uurijat mitte andmed ise, vaid see, kui kiiresti vallavalitsused teabenõudele vastavad, olgu või nõude sisulisest täitmisest keeldudes või selle tähtaega pikendades.

193st teabenõude saanud vallavalitsusest reageeris vaid 129 ehk 67 protsenti, see on uurija hinnangul üllatuslikult halb tulemus, sest mullu tema poolt läbi viidud samalaadne uuring tõi 72 protsenti vastuseid ja 2006. aastal 57 protsenti.

Konks kirjutab, et teabenõude vormi mittetöötamise põhjused võivad paljuski olla tehnilist laadi – vorm on vallavalitsuse koduleheküljel valesti seadistatud vms.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. July 2008, 16:53
Otsi:

Ava täpsem otsing